Poruszenie w Bulowicach. Mieszkańcy nie chcą inwestycji, napisali list otwarty do burmistrza

, Gospodarka, Wiadomości, 10.01.2020 09:16, red
Mieszkańcy liczą, że inwestycję uda się zablokować.
Poruszenie w Bulowicach. Mieszkańcy nie chcą inwestycji, napisali list otwarty do burmistrza

O tej sprawie już pisaliśmy, a wzbudza ona w Bulowicach (gmina Kęty) coraz większe emocje.

Chodzi o planowaną budowę nowej sceny na stadionie LKS Bulowice. Po co? Klub posiada już jedną scenę mobilną, która w zupełności wystarcza, bo w ciągu roku i tak zbyt wiele imprez plenerowych nie jest organizowanych. Nowa scena ma kosztować ponad 150 tys. złotych. Mieszkańcy obawiają się, kto będzie ponosił koszty utrzymania sceny i poddają w wątpliwość w ogóle sens tej inwestycji.

Z związku z licznymi wątpliwościami w sprawie tej inwestycji do burmistrza Kęt Krzysztofa Klęczara skierowane zostało pismo. Mieszkańcy pytają w nim, dlaczego tak istotne decyzje dotyczące Bulowic są podejmowane po cichu, przy udziale tylko grupy osób?

Autorzy listu apelują do burmistrza o zablokowanie inwestycji. Dodajmy, że scenę chce budować miejscowe Kółko Rolnicze.

Radny Lesław Kuźma, przedstawiciel Kółka Rolniczego w Bulowicach, poinformował nas, że inwestycja na stadionie jest już przesądzona, a wkrótce gmina ogłasza przetarg na budowę sceny, bo projekt jest już gotowy. Inwestorem będzie gmina, która otrzyma na budowę darowiznę do kwoty 140 tys. zł z Kółka Rolniczego. Kółko Rolnicze ma z kolei pieniądze ze sprzedaży działki.

- Komuś się te plany nie podobają? No cóż, nie zawsze wszystko wszystkim musi się podobać. Jak kilka lat temu robiliśmy inwestycję na stadionie, nowe zadaszenie, to też niektórzy byli niezadowoleni. Poza tym od wielu lat była mowa, że dopełnieniem inwestycji na stadionie będzie nowa scena plenerowa z prawdziwego zdarzenia - komentuje radny.

Poniżej treść listu skierowanego do burmistrzaCzy burmistrz będzie rozjemcą tego sporu?

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy