Porodówka i oddział chemioterapii na miarę XXI wieku. Rusza wielka inwestycja

Region, Sucha Beskidzka, Gospodarka, Wiadomości, 17.05.2018 15:00, INFORMACJA PRASOWA

Już za dwa lata kolejny szpital czeka prawdziwa rewolucja.

Porodówka i oddział chemioterapii na miarę XXI wieku. Rusza wielka inwestycja
Dzięki unijnej dotacji w szpitalu w Suchej Beskidzkiej zostanie przeprowadzona kompleksowa modernizacja oddziału ginekologiczno-położniczego, neonatologicznego oraz bloku porodowego. Powstanie także nowa siedziba oddziału dziennego chemioterapii wraz z częścią ambulatoryjną. Projekt zakłada także zakup specjalistycznej aparatury i medycznego wyposażenia.

Wartość inwestycji opiewa na kwotę 13,5 mln zł, z czego unijne dofinansowanie stanowi 6,7 mln zł. Umowę gwarantującą dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 podpisali: Leszek Zegzda z zarządu województwa oraz Marek Haber – dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Suchej Beskidzkiej.

- Środki unijne pozwalają nam zmieniać nasze małopolskie szpitale. Modernizujemy je, przebudowujemy oraz wyposażamy w nowoczesny sprzęt medyczny. Dzięki tym wszystkim działaniom Małopolanie są leczeni na najwyższym poziomie. W samym tylko subregionie podhalańskim na realizację tego typu przedsięwzięć w trzech placówkach w Zakopanem, Nowym Targu i właśnie w Suchej Beskidzkiej przeznaczyliśmy z naszego regionalnego programu operacyjnego kwotę w wysokości ponad 27 mln zł - mówił Leszek Zegzda z zarządu województwa.

Już wkrótce przyszłe mamy na miejsce porodu z pewnością będą wybierać suską placówkę. Dlaczego? Bo właśnie tu z myślą o nich oraz ich pociechach zaplanowano budowę nowoczesnego traktu porodowego z prawdziwego zdarzenia. Do dyspozycji kobiet będą nie tylko jedno i dwuosobowe, przestronne i komfortowe sale, ale przede wszystkim doskonale wyposażony blok porodowy. Dotacja unijna pozwoli bowiem na zakup najnowocześniejszego sprzętu medycznego m.in.: aparatu USG z funkcją Doppler, foteli ginekologicznych, laparoskopów czy defibrylatorów. Oddział neonatologii z kolei zostanie doposażony m.in. w: respiratory, inkubatory, kardiomonitory noworodkowe oraz łóżeczka dla maluszków. Placówka zyska także nowe tablety medyczne wraz z oprogramowaniem.


- Realizacja projektu pozwoli wesprzeć także pacjentów walczących z chorobami nowotworowymi. W trosce o ich komfort i jeszcze lepsze warunki leczenia zaplanowano zmianę lokalizacji oddziału dziennego chemioterapii. Oddział wraz z częścią ambulatoryjną zostanie przeniesiony do niewykorzystanych dotąd pomieszczeń na parterze budynku. Dzięki temu chorzy unikną barier związanych z przemieszczaniem się na wyższe piętra, a co najważniejsze zyskają przestronne sale usytuowane w bezpośrednim sąsiedztwie zielonego ogrodu. Tym samym komfort podczas leczenia będzie zdecydowanie większy – czytamy w informacji Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie.

Obydwa oddziały będą dostępne dla mieszkańców już za dwa lata, w połowie 2020 roku. Wcześniej jednak suski szpital czeka gruntowny remont. Zaplanowano prace budowlano-konstrukcyjne, instalacyjne, a także wykończeniowe. A wszystko po to, by leczyć Podhalan na jak najwyższym poziomie.źródło: Biuro Prasowe Małopolskiego Urzędu Marszałkowskiego

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy