Pod koniec wakacji kierowcy przejadą pierwszym nowym kawałkiem zakopianki [FOTO]

Region, Wadowice, Andrychów, Sucha Beskidzka, Gospodarka, Wiadomości, 03.07.2018 12:00, red
Pod koniec wakacji kierowcy przejadą pierwszym nowym kawałkiem zakopianki [FOTO]
Od kilku lat trwa budowa nowych odcinków „zakopianki' czyli drogi prowadzącej pod Tatry. Zakres prac jest imponujący, a najlepiej widać to na zdjęciach udostępnionych przez inwestora, czyli GDDKiA oddział w Krakowie.

Jak informuje Iwona Mikrut, pod koniec sierpnia 2018 r. przewidywane jest dopuszczenie ruchu pojazdów po lewej jezdni nowej Zakopianki. Chodzi o krótki odcinek, w sumie 2 km 680 m.

- Pod koniec sierpnia 2018 r. przewidywane jest udostępnienie kierowcom jednej jezdni, lewej, nowej drogi, którą ruch odbywał się będzie w dwóch kierunkach, do czasu oddania do ruchu drugiej jezdni. Zakończenie prac budowlanych na odcinku III S7 Skomielna Biała - Rabka Zdrój oraz dwujezdniowej DK47 Rabka Zdrój-Chabówka planowane jest na połowę 2019 r. – informuje Iwona Mikrut z GDDKiA w Krakowie.

Nowy fragment drogi nie został poprowadzony po budowanych jeszcze estakadach. Dlatego własnie drogowcy mogli już rozpocząć układanie asfaltu.

W sumie nowy, budowany obecnie dwupasmowy odcinek Zakopianki ma ma mieć ok. 20 km, ale na zakończenie prac trzeba jeszcze trochę poczekać...


foto: GDDKiA

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy