Pierwsza działka w strefie przekazana inwestorom

, Gospodarka, Wiadomości, 30.12.2019 09:30,
Strefa ekonomiczna oficjalnie otwarta. Inwestorzy przejmują działki.
Pierwsza działka w strefie przekazana inwestorom

W poniedziałek (30.12.) władze Andrychowa przekazały jedną z działek na nowopowstałej strefie ekonomicznej inwestorowi – firmie "KASPRZAK" T.J.Kasprzak Spółka z Krakowa, producentowi mebli, który zamierza w Andrychowie wybudować fabrykę.

Działka o powierzchni 1,5 ha kosztowała firmę 2 mln zł i jest jedną z trzech działek, które gmina już sprzedała w strefie. Sprzedaż kolejnej zaplanowano na pierwszy kwartał 2020 roku.

Podczas oficjalnego przekazania na miejscu byli: wiceburmistrz Andrychowa Mirosław Wasztyl oraz wiceburmistrz Wojciech Polak, pracownicy urzędu a także właściciele firmy.

Jak przekazał nam M. Wasztyl niedawno uzyskano niezbędne pozwolenia na otwarcie części strefy. Pozostała część, gdzie wystąpiły problemy z pękającym murem oporowym, jest naprawiana przez wykonawcę.

W kolejnych miesiącach nastąpią kolejne przekazania.

Andrychowska strefa ekonomiczna obejmuje teren o powierzchni 14 ha. Firmy działające w strefie mogą liczyć na ulgi podatkowe. Przypomnijmy, że teren ten został kupiony pod koniec 2014 roku od mającej wówczas poważne kłopoty finansowe spółki Andoria Mot. Gmina zapłaciła za te grunty w gotówce ponad 5 mln plus 3,2 mln, jakie darowała Andorii za długi podatkowe.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

FeelFree, 18.01.2020 19:30

A co z kwestią tego osuwiska strefie ekonomicznej ? Coś się zmieniło ?

rumcajs, 16.01.2020 19:14

W strefie ekonomicznej są podatki ulgowe. Proponuje objąć całą gminę Andrychów takimi ulgami, ludzie by tutaj walili oknami i drzwiami. Tylko pewnie Rząd nałożył jakieś obostrzenia że musi mieć np. x km kwadratowych. Trzeba by prawnika zapytać, ktoś wie?

sowa, 31.12.2019 10:09

Ale klakierów to boli.Do @leon trzeba uważać bo "donosił wilk razy kilka, donieśli i na wilka"

leon, 31.12.2019 01:52

Pisorki donosiciele pisiorki donosiciele pisiorki donosiciele do pięt nie dorastacie Burmistrzowi.

leon, 31.12.2019 01:51

I będziemy nazywać donosicielami kogo będziemy chcieli a co wolno wojewodzie to nie tym do jakich mówimy.. smrodz….. buhahahahahaha I co nam zrobicie pisiorki???????

leon, 31.12.2019 01:51

Hau hau hau karawan a jedzie dalej prosto po kolejne sukcesy Pana Burmistrza.

roczynianin, 31.12.2019 01:44

Proponuję żeby ludzie którzy składali zawiadomienia do prokuratury i ich koledzy nie gadali o donoszeniu innych bez względu na to czy są to ludzie z prawa czy lewa. I niech ludzie o jakich ciągle są oficjalnie informacje że zostali zarejestrowani jako tajni współpracownicy SB nie wypominali innym „donoszenia” (nawet jeśli mają poczucie że są niewinni, że nie donosili) Tak samo ich koledzy czy to z prawa czy lewa. Myślę że to uczciwe i pozwoli nam skoncentrować się na tym co ważne a problemów wbrew propagandzie nie brakuje i nie są nimi wymyśleni wrogowie

roczynianin, 31.12.2019 01:04

Albo powiem inaczej apropos obsesji zalkolandii. Jeśli andrychowianie którzy mają wątpliwości i składają zawiadomienie są według klakierów zalkolandii donosicielami to tak samo trzeba by nazwac Żaka jaki też składał zawiadomienie do prokuratury. Nie ma tak ze jak Żak robi to super chłop a inni to won z gminy. Wszyscy mają równe prawa. Niech się zastanowią niektórzy co robią Żakowi gadając o donosicielstwie bo na mamnewsa pisali oficjalnie jak Żak robił to co oni tak określają.

roczynianin, 31.12.2019 00:30

co do wiecznego beczenia zalkolandii jak to ludzie mają czelność nie kupować propagandy sukcesu - ano mają. Nie kupowali jej za pietrasa i nie kupują za Żaka zwłaszcza że teraz przybiera jeszcze bezczelniejsze formy. Za chwilę możemy mieć 80 baniek zadłużenia i propagandę jaką to mamy krainę mlekiem i modem płynącą tylko Żydzi, masoni, cykliści i pisowcy tego nie widzą, nie doceniają. A w ogole to każdy kto nie składa hołdu ich "królowi Tomkowi" to wróg, pisowiec etc. Paranoja w wykonaniu zalkolandii.

roczynianin, 31.12.2019 00:25

nic dodać nic ująć . jak chcecie klakierzy zalkolandii pogadać z donosicielem o idźcie do swojego szefa

roczynianin, 31.12.2019 00:24

jedne gość o beczeniu kalierów jak to inni donoszą: ....nie ma nic zabawniejszego niż np . tajny współpracownik SB i jego koledzy jacy gadaja jak to inni donoszą :))) Tak mi się jakoś nasuwa jak czasami słucham i czytam niektórych . Normalnie sceny zazdrości urządzają chociaż nikt im palmy pierwszeństwa nie jest w stanie odebrać :)"

kaczor, 31.12.2019 00:21

hmm, zakowcy za rządów pietarsa robili dokładnie to samo. Zapomniał wół jak.... :) Ludzie kochani. Ale nasi milusińcy mają problemy. Za Żaka jeszcze więcej beku niż za Petrasa że nie wszyscy kochają, że piszą o 75 milionach długu za Żaka (jak pisze ten pan "wójta Żaka"), że śmią przypominać że strefa była obiecana już w 2015 roku, że basen kryty miał ok. 10 mln kosztować a nie ok. 30 td. itd. No skandal. Że też ludzie pamiętają i przypominają. A wolno było tylko do rządów pietrasa. Potem to już tylko chwalenie jak w Korei Płn. :)

beskidmaly, 30.12.2019 20:34

Moze ktos z państwa przypomni co Radni PiS zrobili w ciągu tamtej kadencji i przez rok obecnej dla rozwoju Gminy poza donoszeniem , krytykowaniem burmistrza , wszystkiego i wszystkich. Oni juz z niczego nie potrafią sie cieszyc ani z nikim wspolpracowac. Tak jest z basenem- krytyka, z Lenartowiczem krytyka z Panska Gora -krytyka, z Komunikacja - krytyka , ze strefa- krytyka, z gospodarka odpadami -krytyka a w zamian nic tylko "nie bo nie". a profesora i doradcę maja dobrego z "dobres zmiany".

kaczor, 30.12.2019 20:10

idzik z pierwszą częścią pełna zgoda. Z drugą bez jaj. Jak żyję dla każdej władzy konstruktywna krytyka to brak krytyki i przyklaskiwanie. Tak było za panów Woźniaka i Pietrasa i tak niestety jest za pana Żaka.

Izik, 30.12.2019 17:33

@kaczor. Jeżeli klamnewsa może mieć rację to niech wprost napisze co wie. A tak to jego pisanie to nic innego niż rozglaszanie domysłów i sensacji. A tak na marginesie zawsze prawem opozycji jest krytyka. Tak było, jest i będzie. Tyle tylko by była ona merytoryczna i konstruktywna. A nie na zasadzie nie bo nie, albo czym gorzej tym dla opozycji lepiej. Ale na wyższy poziom publicznej debaty nie ma co liczyć.... Przynajmniej tej na gruncie lokalnym.

barte, 30.12.2019 17:23

Tak to jest PISać donosy.Brawo PIS w donoszeniu i kablowaniu na andrychowian jesteście najlepsi

kaczor, 30.12.2019 15:37

inna rzecz że obawiam się że klamnewsa może mieć rację.... To byłaby katastrofa więc miejmy jednak nadzieję że nie sprawdzi się ten czarny scenariusz.

kaczor, 30.12.2019 15:36

nie różnią się niczym w byciu opozycją od tego co reprezentuje PO "na górze". Wypadałoby żeby władze na dole i na górze pogodziły się z tym że mają opozycję a klakierzy jednych i drugich przestali pluć jadem tylko dlatego że ktoś śmie zadawać władzy pytania

tomekx, 30.12.2019 15:12

To nieprawdodpobne że pisowcy tak źle życzą naszemu miastu i gminie.Wczoraj byli w kościele a dziś szczucie i plucie

Izik, 30.12.2019 14:49

@klamnewsa. Wyjaśnij a z jakiego tytułu.? Pewnie wiesz więcej i lepiej.

kłamnewsa, 30.12.2019 14:25

Czy są już zabezpieczone w budżecie środki na wypłatę odszkodowań dla inwestorów?