Pamiętajcie: w nocy przestawiamy zegarki

, Gospodarka, Wiadomości, 28.03.2020 12:35,
W nocy z soboty na niedzielę zmiana czasu.
Pamiętajcie: w nocy przestawiamy zegarki

W nocy z soboty na niedzielę (28/29.03) następuje zmiana czasu z zimowego na letni. Zegarki należy przestawić z godz. 2:00 na 3:00. Będziemy spać krócej. I tak aż do końca października.

Śpimy krócej, ale niektórzy zauważyli, że wiosenna zmiana czasu ma dobry wpływ na nasze samopoczucie. Zmiana czasu z zimowego na letni ma również korzystny wpływ na handel, odpoczynek, a także - jak wyliczono - przyczynia się do mniejszej ilości wypadków samochodowych na drogach.

Obecnie rozróżnienie na czas zimowy i letni stosuje się w prawie 70 krajach na całym świecie. Czasu nie zmieniają m.in. Rosja i Białoruś. W Polsce czas zmieniany jest od 1977 roku.

Wielu ekspertów uważa, że zmiana czasu wcale nie wpływa już na oszczędność energii czy mniejsze zużycie prądu.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy