Olbrzymi problem na budowie strefy gospodarczej w Andrychowie

, Gospodarka, Wiadomości, 26.06.2019 19:00, red
Krytycy budowy strefy mogą teraz oznajmić: „A nie mówiliśmy!” Mimo to władze Andrychowa zapowiadają, że problem zostanie rozwiązany.
Olbrzymi problem na budowie strefy gospodarczej w Andrychowie
Od ponad roku trwa w Andrychowie budowa strefy ekonomicznej. Mimo, że prace jeszcze się nie zakończyły sprzedano niektóre działki.

Ale jest problem. Jak niedawno pisaliśmy, budowa miała zakończyć się w styczniu, jednak przedłużono termin do końca maja. To nic nie dało. Okazuje się, że już od kilku miesięcy praktycznie żadne prace w strefie nie są wykonywane. Na dodatek, sypie się to, co już wybudowano. Pęka wybudowany całkiem niedawno mur oporowy. Zapada się zupełnie nowa droga!

Co dalej? Kiedy prace zostaną zakończone?


Władze miasta szukają rozwiązania. Jak się nieoficjalnie dowiadujemy, mają zostać zlecone do wykonania dodatkowe prace geologiczne, które być może pozwolą ustalić w czym problem i dlaczego grunt się zapada i osuwa. To jeszcze dodatkowo podniesie koszty budowy strefy. Nieoficjalnie wiadomo, że być może nawet o kwotę 400 tys. zł. Dodajmy, że dotychczasowe koszt robót budowlanych wraz z dokumentacją projektową wynosi prawie 13 mln zł, z czego większość pozyskano z dotacji z Unii Europejskiej.

Krytycy budowy strefy przy ulicy Biała Droga mogą teraz powiedzieć: „A nie mówiliśmy”. Strefa powstała bowiem na bardzo trudnym, pochyłym terenie, co wpływa na wysokie koszty jej budowy. Chociaż jeszcze nie powstał tutaj żaden zakład, już pojawiają się problemy techniczne, a nie wiadomo co wydarzy się w przyszłości. Opozycja ostrzegała w tej sprawie już dawno.

Burmistrz Andrychowa przekonywał niedawno w urzędowym radiu, że sytuacja jest poniekąd pod kontrolą, ponieważ gmina ma czas do końca 2020 roku na zakończeniu projektu realizacji strefy. Burmistrz zaznacza, że inwestycję na zlecenie gminy realizuje wyłoniona w przetargu firma. Miała ona za zadanie zaprojektować strefę i wykonać budowę.

- Tak się dzieje przy dużych inwestycjach, musimy znaleźć plan naprawczy. Inwestycja, myślę, nie jest zagrożona, musimy na pewno zdążyć do końca przyszłego roku – mówił T. Żak.

Dodajmy, że pierwsze działania w związku ze strefą władze gminy podjęły 2014 roku. Zdecydowano wówczas o zakupie działek pod strefę od firmy Andoria-Mot.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Keson, 27.06.2019 18:09

i zapewne budynek pod adresem Rynek 15 też pójdzie pod młotek

Turboplazmotron, 27.06.2019 15:09

Do kompletu sprzedadzą halę i parking na 1 maja.

acbacb, 27.06.2019 13:11

Były sołtys Rzadek teraz robi co mu Zak każe. na pewno podniesie obie rece za sprzedaza basenu i podwyżkami śmieci. Za smieciami już ostatnio głosował taki nasz radny z Inwałdu.

gorce, 27.06.2019 12:53

A teraz drodzy Państwo będzie tak: Żak wyda 400 tys z naszych podatków na ekspertyzę, która wykaże że jedyne co może tam powstać to skocznia narciarska. Żak będzie nadal ściemniał, że biznesmeni biją się o działki w tym miejscu. Po roztopach mur epicko zjedzie na poniższą firmę. Unia zacznie się dopominać zwrotu dotacji za ten bubel. Żak sprzeda basen "pod chmurką" żeby spłacić dotację i będzie wmawiał że zrobił interes życia. Dla odwrócenia uwagi walnie nam podwyżki za śmieci tak ze 20 zł na koniec tego roku. Jaka piękna katastrofa.

JerzyO, 27.06.2019 08:21

To są skutki owocnych sesji na Groniu .Ha ha ha ...

CloverfieldParadox, 27.06.2019 07:51

Tak się właśnie kończy wybieranie najtańszych ofert w przetargu.

budyn77, 27.06.2019 06:43

Brawo wójt Zak!

Keson, 26.06.2019 20:35

Jak kupisz to już bedzie twój problem a nie gminy. Także potencjalni nabywcy za te miliony spokojnie buduja sobie w Wieprzu, hahahahahahahhahahahaha