Ogromna dotacja dla Wadowic. Skorzysta ponad 3 tys. osób

Region, Wadowice, Gospodarka, Wiadomości, 08.01.2018 14:00, red
Ogromna dotacja dla Wadowic. Skorzysta ponad 3 tys. osób
Blisko 23 mln zł unijnego dofinansowania otrzyma Wadowickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji na budowę sieci kanalizacji sanitarnej i wodociągowej, przebudowę oczyszczalni ścieków w Wadowicach i zakup specjalistycznego samochodu. Projekt, który będzie realizowany do końca stycznia 2021 r., jest wart prawie 44 mln zł.


Umowę w sprawie dofinansowania z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, działanie 2.3 Gospodarka wodno-ściekowa w aglomeracjach, podpisano 8 stycznia 2018 r. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej reprezentował Prezes Zarządu Kazimierz Kujda, a Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji – Prezes Zarządu Alfred Józef Karelus. Wadowicka spółka otrzyma 22 898 824,68 zł dotacji z unijnej kasy oraz 10 500 000,00 zł pożyczki z NFOŚiGW. Koszty całkowite przedsięwzięcia oszacowano na 43 965 981,75 zł.

Inwestycja będzie realizowana w Wadowicach, Kleczy Dolnej, Kleczy Górnej i Barwałdzie Dolnym. Zaplanowano wybudowanie 26,14 km sieci kanalizacji sanitarnej oraz 2,66 km sieci wodociągowej.

Ponadto przebudowana zostanie oczyszczalnia ścieków w Wadowicach w zakresie pierwszego procesu oczyszczania, jakim jest oczyszczanie mechaniczne (wymiana krat i elementów towarzyszących) wraz z montażem niezbędnych urządzeń wymaganych do transportu i zagospodarowania skratek. Przedsięwzięcie obejmuje również montaż instalacji sterowania tym etapem oczyszczania ścieków. Dodatkowo inwestycja obejmuje zakup specjalistycznego samochodu przeznaczonego do udrażniania i mycia wodą pod wysokim ciśnieniem kanałów o średnicy od 50 do 800 mm.

Zakończenie projektu przewidziano z końcem stycznia 2021 r.

Liczba nowych użytkowników sieci kanalizacyjnej i tym samym liczba dodatkowych osób korzystających z ulepszonego oczyszczania ścieków wyniesie 3351.INFORMACJA PRASOWA

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: kontakt@mamNewsa.pl

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy