Od piątku kierowcy będą korzystać z tymczasowego mostu na Skawie [FOTO]

, Gospodarka, Wiadomości, 19.03.2020 09:30, red
Od piątku kierowcy będą korzystać z tymczasowego mostu na Skawie [FOTO]
Jak poinformował wykonawca, od piątku (20.03) od 7:00 rano nastąpi zmiana organizacji ruchu na moście na drodze krajowej nr 52 w Krakowie, który zostanie skierowany na tymczasową, wybudowaną w ostatnim czasie przeprawę. Oprócz jezdni dla samochodów, powstała również ogrodzona kładka dla pieszych.

- Po przełożeniu ruchu rozpocznie się remont starego mostu w ciągu DK52, który ma zakończyć się w sierpniu tego roku - informuje Iwona Mikrut, rzecznik GDDKiA w Krakowie.

Remont starego mostu przewiduje całkowitą wymianę nawierzchni jezdni i chodników. Po zakończeniu inwestycji konstrukcja będzie miała nowe bariery, nowe oświetlenie, kanały technologiczne oraz system odwodnienia. Co ciekawe, sieć gazowa przebiegająca obecnie mostem zostanie przebudowana i poprowadzona… pod dnem rzeki Skawy.

Koszt inwestycji to 11,5 mln zł. Inwestorem jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad z Krakowa.


foto: GDDKiA Kraków


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy