Nowy termin zakończenia budowy zapory w Świnnej Porębie

Wadowice, Sucha Beskidzka, Gospodarka, Wiadomości, 21.04.2016 11:10, (red)
Znajdą się pieniądze na dokończenie budowy zapory w Świnnej Porębie. Jest też nowy termin wykonania wszystkich prac.
Nowy termin zakończenia budowy zapory w Świnnej Porębie

Na budowę zapory i wszystkie tzw. inwestycje towrzyszące wydano już 1,5 mld zł. Właśnie mija 30 lat od rozpoczęcia tej inwestycji. Do zakończenia wszystkich zaplanowanych prac brakuje już naprawdę niewiele: kilkadziesiąt mln zł to kropla biorąc pod uwagę całkowite koszty inwestycji.

 

Problem w tym, że ostatnio tych pieniędzy nie było. Znalazły się!

 

Na najbliższym posiedzeniu Sejmu (27-29 kwietnia) rozpatrywany będzie projekt ustawy o dokończeniu budowy Zbiornika Wodnego Świnna Poręba. Przewiduje on źrodła finansowania i określa termin zakończenia budowy – grudzień 2017 roku.

 

- O czym mówi projekt ustawy. Zakłada zasady dokończenia budowy – w tym przeznaczenie środków na tak ważne dla mieszkańców lokalnych przebudowę dróg (ponad 20 mln zł) i stabilizację osuwisk. (prawie 26 mln zł). Niestety słabością projektu ustawy jest to, że przewiduje ona dokończenie budowy dopiero w 2017 roku. Jednak zdecydowana większość zadań zostanie zrealizowana już w 2016 roku. Projekt ustawy przewiduje źródła finansowania stabilizacji osuwisk, a odpowiedzialność wg niej za dokończenie budowy zbiornika przejmuje minister właściwy ds. gospodarki wodnej, który ma przedstawić Premierowi oraz Sejmowi informację na temat stanu wykonania zadań w określonym w ustawie terminie – informuje nas poseł Józef Brynkus z Wadowic.

 

Zapewnia, że będzie „pilotował” wszystkie sprawy związane z budową zapory aż do zakończenia prac.

 

ZOBACZ TAKŻE: Niesamowity film z dna przyszłego jeziora

 

 

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

petarda, 24.04.2016 05:34

Boze zalejcie to w koncu bo mam dzialke tam do sprzedania :)

Radio.Ma.Ryja, 21.04.2016 23:52

Panie Brynkus.....gdyby pana nie było na głosowaniu to niech pan zostawi kartę poselska w urządzeniu. ...ktoś tam naciśnie guziczek.

mark7, 21.04.2016 17:06

Wiedząc jak zachowały się konie ze stadniny w Janowie , mam pewne obawy co do przyszłości tego pięknego zakątka.

zandrychowa, 21.04.2016 16:20

Masz dowody?

Probyme, 21.04.2016 11:33

ciekawe ile % całej kwoty zostało ukradzione, pieprzona dupokracja