Niestety, zaczyna się... Niektóre firmy już wręczają zwolnienia

, Gospodarka, Wiadomości, KORONAWIRUS - wiadomości, 31.03.2020 17:15, red
Wiele firm w ostatnim czasie popadło poważne tarapaty i zaczyna zwalniać pracowników.
Niestety, zaczyna się... Niektóre firmy już wręczają zwolnienia

Zgodnie z przyjętymi we wtorek (31.03) przez Sejm przepisami, firmy otrzymają pomoc w czasie kryzysu, jaki obecnie ma miejsce. Te najmniejsze będą zwolnione z płatności ZUS przez 3 miesiące – to najważniejsze założenie programu nazwanego "Tarczą Antykryzysową". To nie wszystko, bo – pod pewnymi warunkami można będzie się także starać o refundację części kosztów wynagrodzenia pracownika.

Niestety, pewne jest, że mnóstwo firm będzie musiało zweryfikować swoje plany, a stoczą walkę o przetrwanie. Kompletnie załamały się zamówienia, a niektóre przedsiębiorstwa w ogóle musiały przerwać produkcję czy działalność.

Ekonomiści już prognozują, że dobre czasy dla gospodarki właśnie się skończyły. Na razie nie będą pobijane kolejne rekordy pod względem spadków bezrobocia, jak to miało miejsce w ostatnich latach, a bezrobotnych zacznie przybywać.

W niektórych firmach już wręczają wypowiedzenia umów. Takowe utrzymała już m.in. mieszkanka Sułkowic. Pracowała w firmie w Czechowicach-Dziedzicach.

Kilka dni temu rozmawialiśmy z przedstawicielami niektórych andrychowskich firm.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

glowa, 01.04.2020 12:33

barte, ale ty mądry jesteś. Zaimponowałeś mi

KochamTuska, 01.04.2020 08:58

Dokładnie ! wszystkie pieniądze rozdane i nie ma już na nic, od kilku lat ciągłe podwyżki wszystkiego a to dopiero początek (chleb już po 30zł), paliwo MEGA drogie. Ogólnie tragedia, tylko PO może nas uratować z tej niedoli.

barte, 01.04.2020 08:37

Niestety PIS rozdał w ostatnich latach wszystkie pieniądze i za chwile gospodarka legnie w gruzach.Zwolnienia , mega podwyżki cen w sklepach, a będzie jeszcze gorzej bo na lipiec zaplanowano podwyższenie kolejnych dwóch podatków mających wpływ na ceny towarów a wcale bym się nie zdziwił gdyby vat podwyższyli do 25%.Tak się właśnie kończy korumpowanie wyborców różnego rodzaju socjalem i rozdawanie pieniędzy ciężko wypracowanych przez firmy.Nie dziwię się więc że na siłę chcą zrobić wybory w maju bo w wakacje ludzie będą wywozić tego dudę na taczkach i z jego sztucznego poparcia niewiele zostanie

ChojnaZmiana , 31.03.2020 22:06

Dokładnie ! a przecież mogą brać przykład np. ze Szwecji

Jeremiasz, 31.03.2020 20:36

Brawo dla władzy, bardziej niż wirusa należy się bać głupoty rządu która idzie na łatwiznę i woli wszystko pozamykać. Wszystko się robi żeby się udało wykończyć gospodarkę.