Niektóre targowiska ponownie czynne. Zobaczcie gdzie [AKTUALIZACJA]

, Gospodarka, Wiadomości, KORONAWIRUS - wiadomości, 03.04.2020 09:15, PG
Wszędzie się da, a w Andrychowie nie ma takiej możliwości.
Niektóre targowiska ponownie czynne. Zobaczcie gdzie [AKTUALIZACJA]

Samorządowcy pozamykali targowiska miejskie. W obronie rolników i handlarzy stanął minister rolnictwa Krzysztof Ardanowski, który wezwał samorządowców o niezamykanie targowisk i bazarów, by uratować byt rolników i sprzedawców oraz umożliwić konsumentom dostęp do dobrej jakości polskiej żywności.

I tak w Kętach targowisko w centrum miasta przy ul. ul. Kazimierza Wielkiego jest otwarte jak zwykle. Z kolei 6 kwietnia wznowiona zostanie działalność targu przy ul. Sobieskiego - tylko dla sprzedawców produktów rolnych i spożywczych.

W Wadowicach sprzedaż na placu Bohaterów Getta oraz obok elektrowni ze względów sanitarnych była niemożliwa, dlatego gmina przeniosła tę sprzedaż na plac Kościuszki. Handel będzie się odbywał z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa, będzie możliwość sprzedaży w pierwszej kolejności przez osoby, które do tej pory handlowały na placu Getta.

W Andrychowie targ miejski przy ul. Przemysłowej nie zostanie otwarty, gdyż - jak informują w magistracie - nie spełnia on wszystkich wymogów sanitarnych. Sprawa jest o tyle dziwne, że plac targowy wybudowany został zaledwie kilka lat temu. Nieczynny jest też plac handlowy przy ul. Batorego.

Zgodnie z nowymi zaleceniami ministra zdrowia liczba osób przebywających na targu nie może być większa niż trzykrotność liczby punktów handlowych. Czyli na targowisku mogą przebywać 3 osoby na 1 punkt handlowy.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

",,**,,", 03.04.2020 17:41

Prawda jest taka że Andrychów nie ma targowiska, miliony zostały utopione w błocie!!!!!! Teraz barany będą odnawiać za miliony pańską górę i ruinę bobrowskich tylko po co???

Zakolog, 03.04.2020 10:20

Jako wierny czytelnik i okazjonalny komentator apeluję do redakcji mamNewsa o pilne wysłanie kuriera do Krakowa, w celu przekazania tajnego meldunku andrychowskiemu rządowi na uchodźstwie, o treści: Targowisko stop ! Ekspozytura rządu na Andrychów zgubiła klucz od bramy wjazdowej stop ! Konieczna zgoda na użycie łomu stop ! Z-ca Komendanta Polak stop !

gepard czester, 01.04.2020 15:41

Nowe targowisko w Andrychowie nie spełnia norm sanitarnych, brawa dla projektantów.