Nabór do przedszkoli, w niektórych placówkach nie ma już miejsca [AKTUALIZACJA]

, Gospodarka, Wiadomości, 23.04.2019 07:02,
Przedszkola ogłosiły listy dzieci przyjętych i nieprzyjętych do placówek i w niektórych placówkach jest problem.
Nabór do przedszkoli, w niektórych placówkach nie ma już miejsca [AKTUALIZACJA]
Wydaje się, że najtrudniejsza sytuacja jest w andrychowskich przedszkolach. Przykładowo do przedszkola przy Szkole Podstawowej nr 2 podania złożyło 83 rodziców, ale przyjęto zaledwie kilkanaście dzieci.

To ostatecznie jeszcze nie przesądza, czy dziecko nie zostanie przyjęte do placówki tej czy innej. Wkrótce przeprowadzane będzie nabór uzupełniający, ale szanse że w tym akurat przedszkolu znajdą się miejsca dla wszystkich wstępnie nieprzyjętych dzieci są małe.

Dodajmy, że na początku roku władze gminy zapewniały, że w tym roku miejsc w przedszkolach nie zabraknie. Po zakończeniu naboru okaże się, czy tak rzeczywiście jest.

Na pocieszenie dodajmy, że oprócz samorządowych przedszkoli w gminie Andrychów są także placówki prywatne, choćby nowe przedszkole przy ulicy Lenartowicza, którego budowa właśnie dobiega końca.

xxx

Jak informuje magistrat, w całej gminie liczba dzieci nieprzyjętych do przedszkoli w gminie Andrychów to 29 dzieci. We wspomnianym przez nas Przedszkolu w SP2 nie ma wolnych miejsc.

Liczba wolnych miejsc w przedszkolach w całej gminie – 84, w tym:

P 1 – 16

P 2 – 0

P 3 – 4

P 4 – 8

P 5 – 6

SP 2 - 0

Inwałd – 12

Roczyny – 3

Sułkowice-Łęg – 0

Zagórnik – 5

Rzyki – 12

Sułkowice - Bolęcina – 10

Targanice – 8

Rekrutacja uzupełniająca – nabór wniosków trwa od 24.04.2019 r. do 02.05.2019 r.


[OBRAZ3]

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy