Na remont Lenartowicza mieszkańcy jeszcze trochę poczekają

Region, Andrychów, Gospodarka, Wiadomości, 09.01.2018 17:40, PG

Najpierw będą ścieżki rowerowe, a potem asfalt.

Na remont Lenartowicza mieszkańcy jeszcze trochę poczekają

Andrychowski urząd planuje rozpocząć przebudowę ul. Lenartowicza zaraz po skończeniu ul. Włókniarzy. Jest to na ten moment najgorsza droga osiedlowa w mieście, pełna dziur, łat i błota.

- Na razie robimy projekty. Jak się wszystko dobrze ułoży i jak skończymy ul. Włókniarzy, to we wrześniu rozpoczniemy budowę ciągu pieszo – rowerowego (to w ramach dotacji na projekt transportu miejskiego). – informuje wiceburmistrz Mirosław Wasztyl.

Natomiast remont drogi planowany jest na lata 2019-2020 i będzie finansowany z budżetu gminy.

Podobna sytuacja ma się z obecnie modernizowaną ulicą Włókniarzy gdzie ścieżki rowerowe sfinansowane mają być z dotacji unijnej na transport miejski a asfalt z budżetu gminy.

Ulica Włókniarzy i Lenartowicza to drogi powiatowe.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: kontakt@mamNewsa.pl

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

taranczako, 12.01.2018 13:37

Podobno jakaś delegacja mieszkańców Olszyn wybiera się do burmistrza lub jego zastępcy aby podzielono remont Olszyn na mniejsze zadania - odcinki po względnieniu możliwych do wprowadzenia zmian w projekcie generalnym np. remont ścieżki z Olszyn do zielonej kładki nad rzeką wydzielić z całości jako zadanie wczesnej wiosny - kwestie puszczenia ścieżki rowerowej rozwiązać kratką przejezdną nad rowem odwadniającym, dadajmy kratką w kilku miejscach otwieraną dla oczyszczenia rowu no i tak samo jako osobne zadanie drog objazdową czy dojazdową do parkingów wzdłuż torów kolejowych na Olszynach. Pamiętamy jak placyk postojowy przed magistratem czekał jako osobne zadanie na finał remontu Rynku ...To teraz można zrobić odwrotnie aby już ani o miesiąc nie opóźniać remontu!

krisu78, 11.01.2018 17:21

swoja drogą zakolandia i fakty to jak pijany kierowca i bezpieczeństwo na drodze. Nie idzie w parze. Zatkać andrychowian to może co najwyżej z bezczelności klakierów i ich chamstwa.

krisu78, 11.01.2018 17:20

Do tej pory było wiadomo że klakierzy zakolandii dostają kasę za propagandę, kłamstwa i atakowanie przeciwników iobecnej władzy. Teraz wychodzi że ci prymitywni goście premie dostają także za brutalne ataki na kobiety. W mieście mówią że Staszek z Daszyńskiego przechodzi w chamstwie sam siebie. Ciekawe co ma za to obiecane?

rafi, 11.01.2018 16:50

Igora@zatkalo,takie sa igorku fakty.

wzroczyny16, 10.01.2018 13:40

kupuję; ale bez głupawo -złośliwych i obraźliwych hajtów - ok?

8866640spinderman, 10.01.2018 13:32

akto kupi moją propozycję by zamiast ujadanie na siebie samych w necie rozpocząć konkretną dyskusję w temacie przydatnośi i osiągnięć każdego radnego znanego nam z imienia i nazwiska ,nie wyłączając powiatowych speców samorządowych. Niemała kasa za rajcowanie jednych i drugich wpływa systematycznie na ich konta, więc może warto ich rozliczyć . kto za ? - do robty. Dworskie towarzystwo miejsko-powiatowe też nalezy zachaczyć - oj będzie obiecanek -ptrzejścia napewno będą podziemne komunikacja i smieci po dwa złote. Słowemkraina miodem i mlekiem płynąca.

Andrychow2, 10.01.2018 10:35

@madzia W punk! W 100% się z tobą zgadzam. Oj, zabolało klakierów.

Andrychow2, 10.01.2018 10:31

Już widzę jak w 2020 remontują Lenartowicza. Pewnie powiedzą tak jak to było z basenem "że nie mówili że wyremontują, tylko mówili że to były ich marzenia". Nie ufam obecnej ekipie która rządzi miastem.

8866640spinderman, 10.01.2018 10:06

madzia nucz się już innej pisenki , może łatwiejsza będzie ta koscielna. Radni penkala, małecki są z osiedla, dlatego o nich najglośniej - koparkowy pilnuje potoków i mostów rzyckich a Czesia stołów wielkanocno-wigilijnych a nie gospodarki. Ostatnio powiatowi pieją z zachwytu bo gdzieś na z(....) wioski "wylali na drogę 200mb asfaltu, biedacy zabrakło im na 100 metrów ale z radości podskakuje też sołtyska. Nie lubiany Żak z Wasztylem ze wstydu zrobiliby całość - nie wylali jak piszą spece powiatowi od dróg tylko zrobili by porządną nakładkę w raz z odwodnieniem na tejże sułkowickiej drodze na całej długości. mimo wszystko madzia pozdrawiam , nabież więcej do głowki rozumu przed bazgraniem w necie i pisaniem głupot. Pleban gorol staszek potrzebuje darmowych sprzątaczek więc możesz tam się przydać.

8866640spinderman, 10.01.2018 09:51

Umknął mi kobielus radny z dworu żaka,ktory też odwalił zadania budżetowe na 2017 i 2018 rok - czyli był przeciw modernizacji Lenartowicza , Włokniarzy w tym wszystkich zadań na terenie miasta. Warto o tym pamiętać ,zwłaszcza w roku wyborczym.

madzia, 10.01.2018 09:43

Sprawdziłam. Andrychów ma 7 radnych. Jest też pani Wojewodzic ( pan burmistrz często gości na jej imprezach) jest pan Nowak i inni. A klakierzy ciągle plują po jednych i tych samych. Widać że nie o rozwiązywanie problemów im chodzi tylko o atak i plucie. Poza tym wiele razy na mamnewsa pisano że panZak jest burmistrzem od 7 lat a przez 4 lata w powiecie rządził jego kolega z listy wyborczej. I ludzie pytali że jak to jest: kto by nie rządził pan Żak nie potrafi wynegocjować, przekonać do większych prac? Stąd szał i plucie klakierów?

8866640spinderman, 10.01.2018 09:43

Tródno zgodzic się z faktem,że powiat jako właściel drogi 1. Lenartowicza 2 . Włokniarzy w tym przyległych chodników robi to co robi - czyli nic nie robi. To przecież prawie 10 tysięcy ludzi bez osób które codziennie odwiedzają sklepy szkoły i przedszkola - bardzo często także samochodami. O ile dobrze pamietam jeden z radnych wiejskich poruszał temat na sesji przypominając obecnym super radnym pisowskim o ich poodstawowych obowiązkach wobec mieszkańców w tym wyborców -radna; gwiazda studniarzowa - mała litera celowa , z wielkim zrozumieniem odniosła się do pisowskiego radnego penkali koparki kubika narzekajacych na brak środków finansowych w powiecie. Stwierdziła "rozumiem radnych kolegów z powiatu" - szkoda ,że ta kobiecina będąc w tradzie miejskiej nie rozumie radnych miejskich i samej siebie. Przez cała dwa lata głosuje przeciw wszystkiemu co zwiazane jest z finansami - dotyczy budżetów . Warto zapamiętać kto nie zatwierdził na sesji przebudowy tychże dróg - podpowiadam wszyscy pisowscy radni na czele ze studniarzową z wyjątkiem radnego pana Mikołajka. POWIATY DO LIKWIDACJI - szkoda kasy - naszej kasy.

taranczako, 10.01.2018 08:57

A mieszkańcy Olszyn sami podobno zaczęli dwoje osiedle remontować! Wielu żartuje że budżet tego własnego łatania dziur to ponoć 400 zł i śmiga do przodu. A budżet (niezatwierdzony) zarządu miasta 4 mln i ...nic się prawie poza działaniami mierniczych na razie się nie dzieje! Chodzą słuchy o budowiew ramach tego remontu generalnego nowych kładek w tym rejonie nad rzeką co budzi kontrowersje! Bo mieszkańcy nie tylko Olszyn uważają, że na pasmo pod rowerki wystarczy dostawić belkę z jednej lub drugiej strony dotychczasowej tzw. zielonek kładki a nie budowanie nowej bardziej kosztownej i zabrukowanie pięknej ziemi z ogrodem. Ktoś poddaje zarządowi i osobom odpowiedzialnym za modernizację Olszyn taką wersję "zakładkowania" - aby powstała równoległa do pieszej scieżka rowerowa przy kładce zielonej wystarczy nad rowem odwadniającym z Olszyn zbudować górą kratkę metalową aby i woda ściekała i rowerzyści mogli po niej jeździć a piesi poruszali się po dotychczasowym pasie. przy takim wariancie z kratką nie trzeba wycinać ani jednego drzewa! Już nie mówiąc o tym ze ścieżka rowerowa "olszyńska" może pójść po samym brzegu rzeki równolegle z planowanego parkingu poniżej garaży p. Sordyla albo w ogóle ścieżka rowerowa powinna iść Olszynami aż do przejazdu za most kolejowy do tzw. posesji pana doktora z dużym murem i tam własnie warto zbudować ewentualną kładkę dla rowerów i pieszych aby jechały obok cmentarza. Władowywanie rowerów na dodatkową kładke do ogrodów Jubileuszowy którą jakaś powódż zniesie na drugą to stwarzanie dodatkowego zagrożenia ( zatoru) w miejscu znanego jako pas ochronny dla narybku pstrąga i ostoja dzikich kaczek zimą i miejsce spacerów seniorów w kierunku cmentarza i matek z dziećmi na wózkach. Co to ma wspólnego z remontem Lenartowicza czy Wlokniarzy, ano ma bo mieszkańcy tych ulicy często chodzą lub jadą rowerkiem przez Olszyny

piter315, 10.01.2018 08:08

Krzykacze z Pisu wasz idol Pietras przez 8 lat żadnej z tych ulic nie wyremontował a wy tylko jęczycie, boli to was i tyle a Włókniarzy do czerwca będzie gotowa.

zandrychowa, 10.01.2018 08:05

Prawda jest taka że w przypadku osiedla -Matalowców,Włókniarzy czy Lenartowicza całą robotę za powiat i rządzący tam PIS z takimi nazwiskami jak Pękala,Kubik,Małecki i inni pisowcy odwala burmistrz. Gdyby nie urząd pewnie na tych ulicach ciągle nic by się nie działo

Izik, 10.01.2018 00:41

@troll. Ucieszyłes mnie. Bo jednego Trolla mniej. :):).Pozdro.

troll, 09.01.2018 23:44

@Izik- ty jesteś dobrym i odpowiedzialnym ale w obiecankach i robieniu mieszkańców w ... szkoda klawiatury na polemikę z tobą i twoim elfem.

Izik, 09.01.2018 23:23

@rafi....niestety masz rację. Pisze niestety nie dlatego że sie z Tobą nie zgadzam, ale dlatego że tak naprawdę inicjatywa winna leżeć po stronie powiatu. To w końcu ich drogi - Włókniarzy i Lenartowicza. Ale ważne, że w końcu się dzieje. Co do projektów - dobry i odpowiedzialny gospodarz przygotowuje zadania na lata następne. Tym bardziej projekty gdzie procedura uzyskania pozwolenia na budowę nie jest latwa i jest dlugotrwala. Przygotowuje dla siebie lub dla nastepcow. Niewazne -Miasto musi się rozwijać.

rafi, 09.01.2018 21:29

Niesamowite,przez dwa ostatnie lata zostal wykonany kapitalny remont Metalowcow,teraz trwa kapitalny remont Wlokniarzy a juz jest przygotowywany kapitalny remont Lenartowicza,drogi powiatowej,ktorej remont wykona UM ANDRYCHOW.a taki cap @igor 102 nadal narzeka,a jego ukochany pisior Pietras nic nie zrobil poza wzieciem 30milionow kredytu na basen ktory jest otwart 5tygodni w roku.

rafi, 09.01.2018 21:24

A Penkala sie podnieca ze powiat zrobil jakis tam chodniczek po jednej stronie Lenartowicza a po drugiej jest nadal falowany dziurawy...asfalt,a drogi jakie ma powiat to zapraszamy takiego idiote @igora102niech sie przejedzie Lenarowicza razem z Kubikiem i Penkala,

igor102, 09.01.2018 20:48

cyt. z pana Wasztyla -" Na razie robimy projekty. Jak się wszystko dobrze ułoży..."...nosz,ku...a wszyscy w Andrychowie po 8 latach wiemy że się nie ułoży ....kiedy przestaniecie ludziom robić wodę z mózgu??? na pewno w listopadzie ;-)))

szpp, 09.01.2018 20:09

ulica lenartowicza to ulica powiatowa. jej aktualny tragiczny stan i fakt że nie jest remontowana to niewątpliwy sukces radnych powiatowych penkali, kubika i całej tej pisowskiej reszty nie pochwalili się tym ? burmistrz musi ich wyręczać

igor102, 09.01.2018 19:47

jprdl....współczuję przyszłemu burmistrzowi - na ogarnięcie spuścizny;-))) tej ekipy pewnie kadencji braknie ...