MPK Kraków dojedzie do Kalwarii?

, Gospodarka, Wiadomości, 13.03.2019 12:50, red
Planowane jest wydłużenie linii autobusowych MPK Kraków do gminy Kalwaria Zebrzydowska.
MPK Kraków dojedzie do Kalwarii?
Kilka dni temu w Urzędzie Miasta Skawina odbyło się spotkanie samorządowców z gminy Kalwaria Zebrzydowska z burmistrzem Skawiny Norbertem Rzepisko. Rozmawiano o przedłużeniu linii MPK Kraków nr 273 i 253 ze Skawiny na teren gminy Kalwaria Zebrzydowska.

Pomysł jest, na razie decyzje nie zapadły. - W dalszej serii rozmów zaplanowano rozmowy ZIKiT Kraków i władzami Krakowa - poinformowano po spotkaniu w magistracie.

W spotkaniu uczestniczył burmistrz Kalwarii Augustyn Ormanty, radni Rady Miejskiej, sołtysi i mieszkańcy reprezentujący miejscowości: Przytkowice, Stanisław Górny, Zarzyce Wielkie, Zarzyce Małe i Podolany.

Otwarta pozostaje także kwestia połączeń autobusowych w ramach komunikacji gminnej z Kalwarii do Wadowic i Andrychowa.

- Przygotowujemy rozwiązania, które mogą zaspokoić potrzeby mieszkańców, w najbliższym czasie podejmiemy kolejne rozmowy z samorządami Skawiny i Andrychowa w sprawie możliwości organizacji wspólnych projektów komunikacyjnych - informują władze Kalwarii.


foto: UM Kalwaria Zebrzydowska

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy