Miliony z UE dla szpitali i przychodni

Region, Wadowice, Andrychów, Sucha Beskidzka, Kalwaria Zebrzydowska, Kęty, Zator, Gospodarka, Wiadomości, 07.03.2018 09:20, red
Unijne pieniądze dla placówek służby zdrowia w Wadowicach, Andrychowie, Kalwarii Zebrzydowskiej, Oświęcimiu i Suchej Beskidzkiej.
Miliony z UE dla szpitali i przychodni
W Urzędzie Marszałkowskim w Krakowie zdecydowano o przyznaniu unijnych dotacji na modernizacje i zakup nowego sprzęty dla placówek służby zdrowia.

Szpital w Wadowicach dostanie 7 mln zł unijnej dotacji na Wyposażenie w sprzęt medyczny oraz modernizacja obiektów infrastruktury Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wadowicach.

W ramach przyznanego dofinansowania zakupione zostaną m.in. nowe aparaty USG, OCT i EEG, myjnie endoskopowe, videogastroskop, videoduodenoskop, zestaw laparoskopowy, kardiomonitory, inkubator noworodkowy, endoskopy, mammograf cyfrowy czy mammotom.

- Do naszego szpitala trafi ponad 250 sztuk różnego rodzaju sprzętu i aparatury medycznej, którym wyposażymy prawie wszystkie poradnie powiatowej przychodni i oddziały szpitala, ale również blok operacyjny oraz pracownie szpitalne. Stworzymy również zintegrowany system informatyczny placówki, zakupując m.in. serwery i oprogramowania – wymienia starosta wadowicki Bartosz Kaliński. - Doposażenie ZZOZ-u pozwoli nie tylko na zwiększenie standardów placówki, ale również przyczyni się do poszerzenia jakości usług w tym zakresie – dodaje starosta.


606 tys. zł unijnej dotacji otrzyma ZOZ NEUROMED z Andrychowa na zakup specjalistycznego sprzętu medycznego w celu podniesienia jakości i dostępności usług rehabilitacyjnych oraz wprowadzenia nowych i innowacyjnych usług.


ZOZ w Kalwarii Zebrzydowskiej otrzyma pół mln zł dotacji na Wyposażenie w sprzęt medyczny i modernizacja infrastruktury SPZOZ w Kalwarii Zebrzydowskiej – Miejskiej Przychodni Zdrowia.

Szpital w Suchej Beskidzkiej dostanie 7 mln na projekt „kompleksowa modernizacja i wyposażenie oddziałów szpitalnych ZOZ Sucha Beskidzka – Dziennego Chemioterapii Onkologicznej, Neonatologicznego oraz Ginekologiczno – Położniczego wraz z Blokiem Porodowym.
Środki te pozwolą przeprowadzić kompleksową modernizację oddziału ginekologiczno-położniczego, neonatologicznego oraz bloku porodowego. Przebudowanie niewykorzystanej części budynku sprawi, że zyska on nową funkcjonalność. Powstanie tu nowa siedziba oddziału dziennego chemioterapii wraz z częścią ambulatoryjną. Projekt zakłada także zakup aparatury i wyposażenia medycznego, specjalistycznych mebli oraz tabletów medycznych wraz z oprogramowaniem.

Szpital w Oświęcimiu dostanie 10 mln zł unijnej dotacji na modernizację Ginekologiczno-Położniczego, Noworodkowego oraz Psychiatrycznego. Całość inwestycji ma kosztować ponad 14 mln zł.

W Oświęcimiu remont wkrótce się rozpocznie. Już wiadomo, że od kwietnia do października 2018 roku zamykany etapowo będzie oddział Ginekologiczno-Położniczy i Oddział Noworodkowy. Na czas wykonywania robót budowlanych będzie w pierwszym etapie zamknięty odcinek położniczy oraz blok porodowy. Po wykonaniu tych odcinków zostanie zamknięty odcinek ginekologiczny.

Zostaną zakupione także: inkubatory, aparat USG z funkcją Dopplera czy histeroskop zabiegowy.

Mieszkanki powiatu oświęcimskiego, które termin porodu mają ustalony w najbliższych miesiącach, powinni więc już rozglądać się za innym szpitalem.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy