Miliony dla szkół w Wadowicach, Andrychowie i Kalwarii Zebrzydowskiej

, Gospodarka, Wiadomości, 11.10.2019 18:00, red
Będą pieniądze na kursy i staże dla uczniów.
Miliony dla szkół w Wadowicach, Andrychowie i Kalwarii Zebrzydowskiej

W szkołach powiatu wadowickiego będzie kontynuowany wielki projekt unijny. Kilka lat temu w Andrychowie, Wadowicach, Kalwarii Zebrzydowskiej powstały Centra Kształcenia Zawodowego. Placówki otrzymały wiele milionów z unijnych dotacji na zakup nowego sprzętu, kursy, szkolenia i staże dla uczniów.

Wiadomo, że ten projekt będzie kontynuowany. Właśnie w Urzędzie Marszałkowskim w Krakowie, który rozdziela unijne fundusze w Małopolsce, zapadła decyzja o przyznaniu kolejnych dotacji.

Pieniądze na tworzenie i rozwijanie Centrów Kompetencji Zawodowych (CKZ) oraz wzbogacanie oferty szkół zawodowych, w tym kształcących uczniów ze specjalnymi potrzebami trafią do Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Andrychowie – ponad 4,2 mln zł, dwóch centrów w Wadowicach: „Ekonomika” – dofinansowanie wynoszące ponad 3,7 mln zł i „Gorzenia” – ponad 3,6 mln zł. Środki otrzyma również kalwaryjski Zespół Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej – ponad 2,8 mln zł.

W sumie do szkół trafi więc prawie 14,5 mln środków zewnętrznych.

W szczegółach wygląda to tak:

1. Projekt pn. Turystyczno-Gastronomiczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego II (realizowany w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Wadowicach tzw. ,,Tischner”) - całkowita wartość projektu to kwota 4 152 038,17 zł w tym dofinansowanie z Unii Europejskiej i budżetu państwa to 3 736 738,17 zł.

2. Projekt pn. Wadowickie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego II (realizowany w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Wadowicach tzw. ,,Mechanik”) - całkowita wartość projektu to kwota 4 023 360,10 zł w tym dofinansowanie z Unii Europejskiej i budżetu państwa to 3 620 960,10 zł.

3. Projekt pn. Andrychowskie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego II (realizowany w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Andrychowie tzw. ,,Kotarbin”) - całkowita wartość projektu to kwota 4 755 560,02 zł w tym dofinansowanie z Unii Europejskiej i Budżetu Państwa to 4 279 760,02 zł.

4. Projekt pn. Nowe kompetencje nowe możliwości – wsparcie Zespołu Szkół im. Komisji Edukacji narodowej w Kalwarii Zebrzydowskiej (realizowany w Zespole Szkół im. KEN w Kalwarii Zebrzydowskiej) - całkowita wartość projektu to kwota 3 121 051,70 zł w tym dofinansowanie z Unii Europejskiej i Budżetu Państwa to 2 808 051,70 zł.

Centra Kompetencji Zawodowych pomogą m.in. podnieść kompetencje zawodowe i umiejętności uniwersalne oraz realizować kompleksowe programy kształcenia w miejscach pracy. Wesprą też działania zwiększające udział młodzieży ze szczególnymi potrzebami w edukacji zawodowej. W ofercie nie zabraknie również doradztwa edukacyjno-zawodowego oraz orientacji zawodowej. Modernizowana będzie baza szkolna. Projekty są dofinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 10.2.2 – Kształcenie zawodowe uczniów Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego.


źródło: Starostwo Powiatowe w Wadowicach

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy