Kupili bilety miesięczne, a kursów nie będzie. Kto odda im teraz pieniądze?

Region, Andrychów, Gospodarka, Wiadomości, 12.06.2018 14:30, PG

Pasażerowie na trasie Andrychów – Targanice nie mają łatwo.

Kupili bilety miesięczne, a kursów nie będzie. Kto odda im teraz pieniądze?

Od stycznia tego roku w całej gminie Andrychów kursują niskopodłogowe i nowoczesne autobusy zakupione przez magistrat. Dzięki temu mieszkańcy mają miejską komunikację a dzieci, młodzież i emeryci podróżują za darmo.

Wcześniej po gminie Andrychów kursowali prywatni przewoźnicy, którzy po nastaniu miejskiej komunikacji zrezygnowali ze świadczenia usług. Ale nie wszyscy. Na trasie Targanice – Andrychów nadal kursuje firma Bus Janiso.

W ostatnich dniach firma ta zlikwidowała sporo znaczących kursów. Pewnie dlatego, że są nierentowne ale nie zdołała poinformować o tym swoich pasażerów, którzy jak zwykle czekali na przystanku na przyjazd busa, który się nie pojawił.

Mieszkańcy Targanic czują się oszukani przez przewoźnika, bo - jak twierdzą - nikt ich nie poinformował o tym, że kursów nie będzie, a oni wykupili już sobie bilety miesięczne na czerwiec.

- Jeżeli pan Janiso rezygnuje z jakiś kursów powinien powiadomić o tym pasażerów z minimum miesięcznym wyprzedzeniem. A pan Janiso tego nie zrobił a mieszkańcy zakupili sobie bilety miesięczne. Pan Janiso czuje się bezkarny! – mówi nam jeden z zawiedzionych mieszkańców.

Pasażerowie postanowili zainterweniować w urzędzie miasta, a także u rzecznika praw konsumenta.

Od przedstawiciela firmy dowiedzieliśmy się, że rzeczywiście w ostatnim czasie z powodu małego zainteresowania zlikwidowano niektóre nierentowne połączenia i zostało już zlecone, aby na przystankach znalazły się stosowne informacje, a nowe wakacyjne rozkłady są przekazywane pasażerom. Po wakacjach prawdopodobnie wrócą stare rozkłady jazdy. Poza tym żaden z pasażerów jak na razie nie występował o zwrot pieniędzy za bilety.

Przedstawiciele firmy Bus Janiso stoją na stanowisku, że władze Andrychowa wprowadzając od stycznia częściowo darmową komunikację publiczną działają na szkodę tej firmy. Do sądu skierowana została zresztą sprawa przeciwko gminie o stosowanie nieuczciwej, opłacanej z publicznych pieniędzy, konkurencji (komunikacji gminnej) na tej trasie.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

karino, 13.06.2018 20:12

gdyby gmina zwiększyła ilość kursów do Targanic lub gdyby autobus A-chów - Kocierz zatrzymywał sie na przystankach to może firma Janiso wyprowadziłaby się Targanic. Książkę można napisać nt. busy Janiso w Targanicach.

Xyz , 13.06.2018 13:23

Kierowcy jak kierowcy, ale niestety zachowanie samego właściciela również zostawia wiele do życzenia .. Pewnie wiele osób miało z nim niemiłe spotkanie . Pan Janiso niestety myśli, że mu wszystko wolno i czuje wyższość nad innymi ludźmi i być może ze względu na szefa kierowcy już nawet nie mają ochoty jeździć busami i są niemili dla innych ?

marco1919, 13.06.2018 06:36

bUsJaNiso wniósł wniosek o nieuczciwej konkurencji, dobre mi to. . . Czyli sami na siebie wnieśli ten wniosek, bo chyba im o samych siebie chodzi. Nie wykonywanie kursów zgodnie z rozkładem jazdy jest poważnym uchybieniem i gmina ma prawo, wrecz powinna im cofnac zezwolenie w trybie NATYCHMIASTOWYM i skończą się wreszcie szopki z tym przewoźnikiem.

starymoher, 13.06.2018 05:36

Busy Janiso omijam szerokim łukiem,od czasu jak kierowca jednego z nich potraktował mnie i moją żonę wyjątkowo po chamsku i prostacku!A na zwrócona uwagę firma nie zareagowała.

specnarz, 13.06.2018 04:54

Tak to właśnie wygląda z wieloma prywatnymi przewoźnikami. Wcale się nie przejmują brakami rozkładów jazdy czy nie podstawionymi busami. Na swoim profilu na FB usuwają niewygodne pytania i wpisy. A Urząd Miejski widzi to od wielu lat i nic z tym nie robi.

`, 12.06.2018 17:56

Za "darmo" ??? ....... Zdzisek wynalazł Perpetuum Mobile na ropę ??? ........ WOW :-0

abcabc, 12.06.2018 17:41

dlatego konieczne były zmiany a teraz najważniejsze jest że dzieci z gminy Andrychów dojeżdżają do szkół za darmo

szpp, 12.06.2018 14:25

tys chyba nigdy busem janisa nie jechał ;)

troll, 12.06.2018 14:03

Jeżdzi przewozem P. Janiso moja rodzina i znajomi i nikt nie ma kłopotów, nawet ze zwrotem zgubionej rzeczy w busie. Coś mi się wydaje, że ,,ktoś" tu nie mówi nam wszystkiego. I czy nie ma to związku z ,,niewypałem", jakim jest linia na Kocierz ( ok. 20 tys w plecy za miesiąc) uruchomiona przez AZK ? Ale co tam, nie tyle poszło na CKiW i basen. Zdolność kredytowa jest. Obietnice wystarczą. :(