Kryzys śmieciowy. Na razie tragedii nie ma, ale robi się nieciekawie

, Gospodarka, Wiadomości, 02.07.2019 12:45, GM / DK
Na razie problem ciągle nie został rozwiązany.
Kryzys śmieciowy. Na razie tragedii nie ma, ale robi się nieciekawie
Od 1 lipca gmina Wadowice nie ma podpisanej umowy z firmą komunalną na wywóz śmieci. Efekty już widać na ulicach i chodnikach, gdzie zalegają setki worków z odpadami, które na razie nie są wywożone, bo nie ma kto tym się zająć.

Wadowice pod krótkimi na razie rządami burmistrza Bartosza Kalińskiego (PiS) są pod tym względem ewenementem. W żadnej innej gminie w regionie w ostatnich latach nie doszło do aż tak dużego kryzysu śmieciowego, choć problemy były w wielu z nich, ale śmieciarki jeździły cały czas. W Wadowicach wszystko stanęło.


To zaledwie drugi dzień bez wywozu, tragedii jeszcze nie ma, ale sytuacja robi się nieciekawa, bo zalegające na ulicach śmieci to w dłuższej perspektywie podczas upałów także potencjalne zagrożenie epidemiologiczne. Urzędnicy z wadowickiego magistratu zapewniają, że pracują nad rozwiązaniem problemu.

Co ciekawe, niektóre prourzędowe wadowickie portale nie widzą w tym większego problemu, choć gdyby taka sytuacja wydarzyła się za poprzedniego burmistrza pewnie... na żywo przeprowadzałyby transmisje ze śmietnika i biły na alarm przez całą dobę.

Przypomnijmy, że dotychczas za wywóz odpadów z gminy Wadowice odpowiedzialna była firma EMPOL. EMPOL jednak nie złożył swojej oferty w przetargu na wywóz odpadów, co - jak twierdzi radny i były burmistrz Mateusz Klinowski - jest pokłosiem audytu zleconego przez burmistrza Bartosza Kalińskiego, w którym atakowana jest firma EMPOL.

Trzeba również zaznaczyć, że pełne kontenery są własnością firmy EMPOL. Kto i kiedy opróżni kontenery i czy Wadowice zaleją tony śmieci? Przekonamy się już wkrótce.

Zobaczcie galerię zdjęć – stan na 2.07


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: kontakt@mamNewsa.pl

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

timurek18, 02.07.2019 12:55

Smieciarki jezdziły bo mądre Gminy nie niszczą spółek komunalnych i mągą się nimi posługiwać w sytuacjach kryzysowych. Uczmy się od mądrzejszych i bierzmy przykład od tych którzy już błędy popełnili , nie popełniając ich błędów. W Niemczech bieżącą obsługę Gmin wykonują spółki których właścicielem jest gmina .W Polsce autorytety z zakresu gospodarki komunalnej zaczynają mówić ,że nie jest dopuszczalne robienie przetargów na bieżącą obslugę Gmin, w Gminach które mają 100% udziałów w spółkach komunalnych. Może Polak kiedyś przed szkodą zmądrzeje. Pozdrawiam

konior, 02.07.2019 12:43

a co niby w tym artykule jest nieżetelne-że obnaża nieudolność władzy????

marek-wad, 02.07.2019 12:24

Dno totalne,tutaj żaden pisowski pijar i pseudoaudyty nie pomogą

gorce, 02.07.2019 12:16

Widać wyraźnie, że autor artykułu "obiektywny i niezależny dziennikarz" nie lubi burmistrza Wadowic i widocznie cieszy go ta sytuacja według zasady im gorzej tym lepiej. Taki to oto profesjonalizm na mamnewsa.