Krok do przodu w sprawie remontu Białej Drogi. Są szanse, że ta inwestycja jednak dojdzie do skutku

, Gospodarka, Wiadomości, 17.12.2018 16:35, PG
Prawdopodobnie w końcu uda się wybrać wykonawcę remontu.
Krok do przodu w sprawie remontu Białej Drogi. Są szanse, że ta inwestycja jednak dojdzie do skutku

Starosta wadowicki Eugeniusz Kurdas (PiS) spotkał się w środę (12.12.) z burmistrzem Andrychowa Tomaszem Żakiem. Podczas spotkania omówiono inwestycje powiatowe na terenie gminy Andrychów.

Najważniejszą z nich jest remont ul. Biała Droga na odcinku od Andrychowa przez Wieprz i Nidek. Powiat uzyskał na jej przebudowę dotację, niestety od wiosny tego roku nie udawało się rozstrzygnąć kolejnych przetargów, gdyż 10 mln zł to za mało aby zrealizować tę modernizację.

Szanse są. Jak się dowiadujemy, do ostatniego przetargu przystąpiła firma z ofertą finansową w kwocie 14 mln zł.

Na razie przetarg nie został rozstrzygnięty. Podczas spotkania włodarzy zdecydowano jednak, że brakujące fundusze ma dołożyć starostwo oraz gminy Wieprz i Andrychów. Jeśli samorządy dołożą pieniędzy (ponad to co planowano), oferta za 14 mln zostanie zatwierdzona.

Inwestycja jest potężna, bo obejmuje 4 km trasę na terenie Andrychowa, Wieprza i Nidku. Oprócz przebudowy jezdni mają powstać tu także chodniki i ścieżki rowerowe. W przetargu przewidziano na 2019 przygotowanie projektu, a prace budowlane mają się rozpocząć w 2020 roku.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Gmina2, 17.12.2018 19:45

Pan burmistrz uczy się współpracy od Pana starosty i niech się uczy. Świetnie ze starostą z PIS działa ponad podziałami i wymyślił remont tej bardzo dziurawej drogi. PIS dotrzymuje słowa!

abcabc, 17.12.2018 18:20

nowy starosta przyjechał uczyć się od burmistrza Andrychowa?chyba tak skoro pan burmistrz w ciągu roku wyremontował ponad 20 km km dróg a powiat nie może rozstrzygnąć jednego przetargu