Kolejne miasto z nową obwodnicą

, Gospodarka, Wiadomości, 23.07.2019 08:15, INFORMACJA PRASOWA
Dobre informacje dla kierowców jeżdżących do Krakowa.
Kolejne miasto z nową obwodnicą

Ponad 2 kilometry nowej obwodnicy odciąży Skawinę i okoliczne miejscowości. Właśnie zakończył się kolejny etap budowy tej inwestycji na odcinku od ul. Energetyków do drogi krajowej nr 44.

W poniedziałek (22.07) w otwarciu nowej trasy w Skawinie uczestniczyli m.in. wicemarszałek Łukasz Smółka, minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, wicemarszałek senatu Marek Pęk, wojewoda Piotr Ćwik i burmistrz Skawiny Norbert Rzepisko

W ramach inwestycji został wybudowany most nad linią kolejową, rondo na skrzyżowaniu z DK 44, a także droga o długości 2,2 km, przy której powstały chodniki, pobocza i ścieżka rowerowa.

Dzięki nowej obwodnicy zostanie wyprowadzony ruch tranzytowy z centrum miejscowości, skróci się czas przejazdu oraz zwiększy komfort podróży. Poprawi się także bezpieczeństwo ruchu pojazdów i pieszych, a przedsiębiorcy zyskają większą dostępność do terenów inwestycyjnych.

Inwestycja rozpoczęła się w 2016 roku i była realizowana przez konsorcjum firmę „Most” z Sopotu i „Polbud Pomorze”. Koszt robót budowlanych to ponad 41 mln zł. Inwestycja była kontynuacją pierwszego etapu budowy, zakończonego w 2014 roku.

Jak poinformował wicemarszałek Łukasz Smółka: - Pod koniec tego roku zostanie rozpoczęty kolejny etap budowy obwodnicy Skawiny, w kierunku Rzozowa. Inwestycja będzie realizowana przez firmę „Energopol”, w systemie zaprojektuj i wybuduj. Czekamy więc na zezwolenie na realizację inwestycji.

źródło: Małopolski Urząd Marszałkowski

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

ChojnaZmiana , 24.07.2019 07:26

Czyli wystarczy wybrać posła z PO i będzie obwodnica ? nie marnujcie głosu jeżeli chcecie mieć obwodnice ! to takie proste !

abcabc, 23.07.2019 20:46

a Andrychów od nastu lat ma posła Polaka w Sejmie i nie ma obwodnicy.ciekawe czy jesienią wyznawcy pisu znowu będą na niego głosować i marnować głos