Kolejne miasto planuje budowę basenu krytego

Region, Wadowice, Kalwaria Zebrzydowska, Gospodarka, Wiadomości, 29.07.2018 18:00, red
Jest już w Wadowicach, Kętach, Suchej Beskidzkiej, budowany jest w Andrychowie, a być może powstanie także w Kalwarii Zebrzydowskiej.
Kolejne miasto planuje budowę basenu krytego
Mała Kalwaria Zebrzydowska także przygotowuje się do budowy basenu. Na razie inicjatywa budowy basenu krytego przedstawiona przez jednego z mieszkańców Dawida Herbuta, znajduje się w bardzo wstępnych planach, ale ma poparcie władz miasta i wiele wskazuje na to, że ma również szanse na realizację.

W Kalwarii projekt budowy basenu chcą połączyć z planami budowy Środowiskowego Domu Samopomocy dla osób niepełnosprawnych. To dlatego, ponieważ władze gminy mają pomysł aby pozyskać dużą dotację na budowę całego obiektu z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Jak poinformowały kalwaryjskie władze, do 15 września br. ma zostać opracowana Koncepcja budowy nowego obiektu – Środowiskowego Domu Samopomocy połączonego z basenem.

Basen ma obejmować: strefę basenową główną, rekreacyjną, brodzik dla dzieci, strefę saunową, wewnętrzną zjeżdżalnie, strefę masażu.

- Po 15 września 2018 roku, zostaną przedstawione wypracowane koncepcje, a także będą trwały konsultacje do których poza inicjatorem tego przedsięwzięcia zostaną włączeni radni Rady Miejskiej, Zarządy Osiedli nr 1 i 2, rady sołeckie oraz sami mieszkańcy – czytamy w komunikacie kalwaryjskiego magistratu.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

`, 29.07.2018 20:51

"I bardzo dobrze - taki basen powinien być łatwo dostępny" ......... To dlaczego PeOwcze jeszcze nie ma takiego basenu w Andrychowie ? .......... Za to wiadomo dzięki komu jest basen na którym odbywają się międzynarodowe zawody http://www.mamnewsa.pl/sport/dzis-basen-nieczynny-bo-trwaja-miedzynarodowe-zawody-plywackie

barte, 29.07.2018 20:15

I bardzo dobrze - taki basen powinien być łatwo dostępny.Tylko pisowska łopozycja w Andrychowie tego jakoś nie może zrozumieć