Kolejna rewolucja komunikacyjna. Busy powrócą pod szpital?

, Gospodarka, Wiadomości, 08.01.2019 09:00, PG
Nowy burmistrz, nowe - stare porządki.
Kolejna rewolucja komunikacyjna. Busy powrócą pod szpital?

Były burmistrz Mateusz Klinowski "wyprowadził" busy i autobusy prywatnych przewoźników z centrum miasta. Od 1 marca 2016 roku wprowadzono zakaz zatrzymywania się na placu Kościuszki (obok powiatowego szpitala) a pomiędzy dworcem autobusowym a placem Kościuszki w Wadowicach zaczął kursować bezpłatny dla pasażerów bus. Stopniowo trasa ta była rozszerzana o wadowickie osiedla.

Prywatni przewoźnicy zaczęli korzystać z dworca autobusowego przy wadowickiej obwodnicy, który od tego czasu znowu zaczął tętnić życiem. Reorganizacja komunikacji zbiorowej, choć na początku spotkała się z protestami, teraz zazwyczaj jest chwalona przez mieszkańców i pasażerów. Nawet początkowi przeciwnicy się do niej przekonali. Komunikacja ta kosztuje gminę rocznie około 220 tys. zł.

Po wyborach nastały nowe porządki i radni PiS, którzy mają większość w Radzie Miejskiej w Wadowicach chcą przywrócenia możliwości korzystania z przystanku przy szpitalu dla prywatnych przewoźników.

Obecny radny i były burmistrz Mateusz Klinowski uważa, że będzie to katastrofa dla Wadowic. Z kolei obecny burmistrz Bartosz Kaliński chce w Wadowicach komunikacji miejskiej na wzór Andrychowa.

Jaki będzie ciąg dalszy sprawy? Co zdecydują radni? Będziemy obserwować sytuację na bieżąco.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: kontakt@mamNewsa.pl

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Keson, 10.01.2019 19:54

PIęknie wraca w końcu równość w handlu, bo jak nazwać coś jak jeden może bo jest z PIS a drugi nie może bo jest z PO????? Firma JANISO wytrwałości nie dajcie się monopolistą

barte, 09.01.2019 21:01

A to akurat jest złe rozwiązanie

Keson, 08.01.2019 21:19

Brawo firma JANISO wraca na przetarte szlaki, w koncu nie bede musial isc tyle drogi na dworzec

taranczako, 08.01.2019 14:00

Wsiądziesz sam na wózek inwalidzki albo posadzisz kogos na wózek dziecięcy to Ci przesiadki na tej okrężnicy bokiem wyjdą! starymoher, 08.01.2019 11:30

starymoher, 08.01.2019 12:30

Klinowski nie był i nie jest z mojej ,,bajki" ,ale pomysł z wyprowadzeniem busów z centrum i wprowadzenie bezpłatnej linii okrężnej uważam za wyjątkowo udany.pare razy korzystałem i pochwalam to rozwi,azanie.Autobus miejski jezdzi co pól godziny i jest ok.