Kilka kilometrów drogi do remontu w planach. Na razie tylko 355 metrów

, Gospodarka, Wiadomości, 08.09.2017 13:04, (red)
Co z zapowiadanym remontem Białej Drogi?
Kilka kilometrów drogi do remontu w planach. Na razie tylko 355 metrów

Przed wakacjami informowaliśmy, że Starostwo Powiatowe w Wadowicach dostało pozytywną decyzję o przyznaniu 7,3 mln zł dotacji unijnej na remont kilku kilometrów drogi nr 1743K w gminach Andrychów i Wieprz. W Andrychowie chodzi o ul. Biała Droga.

Pierwszy etap tej inwestycji będzie obejmował odcinek 2,7 km od Głębowic do granicy Wieprza z Andrychowem. Powstanie tam droga dwukierunkowa o szerokości 6 m (dwa razy po 3) oraz ciąg rowerowy po jednej i drugiej stornie o szerokości 2 m każdy. Ponadto zamontowane zostanie nowe oświetlenie.

 

Natomiast drugi etap (Andrychów) będzie zaczynał się od DK52 w Andrychowie a zakończy się na granicy Andrychowa z Wieprzem. Będzie to remont 1,3 km odcinka jezdni. Tutaj powstanie po jednej stronie ciąg pieszo-rowerowy o szerokości 3 m. Jezdnia będzie miała 7 m (dwa razy po 3,5). Remont obejmie też oświetlenie oraz przebudowę ronda na ul. Przemysłowej.

Kiedy ta inwestycja zostanie zrealizowana? Jak dowiadujemy się od Daniela Mastka, który w starostwie odpowiada za sprawy inwestycji drogowych, przygotowania dokumentacyjne już trwają. Najprawdopodobniej, inwestycja będzie wykonywana w 2018 roku.


Na razie, 7 września, władze powiatu na remont 355 metrów tej drogi w miejscowości Nidek. - Jest to jednak inwestycja niezależna od projektu unijnego. Ten krótki odcinek chcemy wykonać jeszcze w tym roku – mówi nam Daniel Mastek.

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: kontakt@mamNewsa.pl

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Nostradamus, 09.09.2017 20:38

Ze wstydu że mamy taką drogę starostwo powinno się zapaść pod ziemię. Tyle lat jesteśmy już w Uni Europejskiej a z drogami nie możemy dać sobie rady.

zandrychowa, 08.09.2017 14:48

Jak zwykle nic