Kęty targami stoją. Unijna dotacja na przebudowę placu targowego w centrum miasta

, Gospodarka, Wiadomości, 06.12.2017 08:00, red
Kęty targami stoją. Unijna dotacja na przebudowę placu targowego w centrum miasta
W Kętach działają dwa targi. Wybudowany kilka lat temu za kilka milionów targ przy stadionie „Hejnału” oraz niewielkie „stare” targowisko w rynku [na zdjęciu].
Teraz to drugie zostanie przebudowane. Gmina Kęty dostała właśnie 560 tys. zł unijnej dotacji na ten cel.

W sumie w całej Małopolsce nowe targowiska powstaną w 10 gminach – oprócz Bukowna, Kęt i Ochotnicy Dolnej będą to również: Proszowice, Gdów, Wietrzychowice, Zakliczyn, Moszczenica, Michałowice i Pleśna.

- Jestem niezwykle wdzięczny za możliwość realizacji tego zadania. Targowisko, które zostało zgłoszone przez Gminę Kęty zlokalizowanie jest w samym sercu miasta, w bezpośrednim sąsiedztwie naszego Rynku. Jest to miejsce handlu tradycyjnego, które od lat oczekiwało swojej rewitalizacji, a potrzeba wykonania tego zadania była wielokrotnie przez mieszkańców zgłaszana - mówi Krzysztof Jan Klęczar, burmistrz gminy Kęty.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

walet, 06.12.2017 20:08

Może trochę rzetelności redakcjo! Jeżeli się o czymś piszę warto się podeprzeć faktami, a przede wszystkim aktualnymi zdjęciami. Dzisiaj w części tego targowiska jest prywatny parking na miejskiej działce. Mieszkańcy od lat rzeczywiście domagali się zagospodarowania tego miejsca zaniedbanego przez właściciela, czyli gminę, ale nie w taki sposób, wbrew ich interesom i logice. W programie rewitalizacji i ustaleniom miało ono całkowicie inaczej wyglądać( pomijam już warunki i okres wynajmu)