Jest zgoda na budowę nowego mostu w Andrychowie

, Gospodarka, Wiadomości, 25.02.2019 11:53, red
Wojewoda zakończył postępowanie w sprawie decyzji na budowę nowego mostu w Andrychowie.
Jest zgoda na budowę nowego mostu w Andrychowie
O tej inwestycji mówi się od kilku lat. Chodzi o budowę nowego mostu na drodze wojewódzkiej w Andrychowie, za rondem w kierunku Sułkowic i Targanic. Znajduje się on w złym stanie technicznym. Wiele razy, podczas większych powodzi, były obawy że zostanie uszkodzony przez płynące nurtem drzewa.
Wyburzenie starego mostu i wybudowanie nowego planuje Zarząd Dróg Wojewódzkich z Krakowa, który jest zarządcą tej drogi. Jest na to zgoda ze strony władz województwa.

Niedawno wojewoda małopolski zakończył postępowanie w tej sprawie, dając „zielone światło” dla realizacji tej inwestycji.

Kilka dni temu została wydana decyzja Wojewody Małopolskiego o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej, pn.: Rozbudowa odcinka drogi wojewódzkiej nr 781 klasy G, na odc. ref. 220 od km 0+532 do km 0+610 wraz z rozbiórką istniejącego mostu i budową nowego mostu nad rzeką Wieprzówka oraz niezbędną infrastrukturą.

Na razie nie wiadomo dokładnie, kiedy budowa będzie realizowana, ale pewne jest że nie ma już ku temu przeszkód prawnych.Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: kontakt@mamNewsa.pl

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Ca-ro, 25.02.2019 16:23

Ulica włókniarzy wyremontowaną w pożdzierniku 2 kosze na śmieci na całej ulicy,parkingi zaśmiecone a autobusów komunikacji miejskiej nie widać,dalej kursują przez Lenartowicza ?

olszyniak, 25.02.2019 13:54

To będzie komunikacyjna masakra w i tak już sparaliżowanym Andrychowie !