Jest kolejny przetarg na wywóz wadowickich śmieci

, Gospodarka, Wiadomości, 24.07.2019 08:50, PG
Czy w październiku mieszkańców czeka podwyżka?
Jest kolejny przetarg na wywóz wadowickich śmieci

Na początku lipca tego roku, po kryzysie śmieciowym gmina na 3 miesiące zleciła spółce Komwad odbiór i zagospodarowanie odpadów z terenu gminy Wadowice. Wszystko dlatego, że władzom Wadowic nie udało się wybrać firmy w przetargu.

Teraz urząd ogłosił przetarg na wywóz śmieci w ostatnim kwartale tego roku. Oferty można składać do 22 sierpnia.

Czy to koniec kryzysu śmieciowego?

W ubiegłym tygodniu radni wadowiccy przeznaczyli 2,5 mln zł na z budżetu gminy na gospodarkę śmieciową. Pieniądze zdjęto m.in. z inwestycji. Mieszkańcy nadal płacą 8,60 zł miesięcznie od osoby.

Wysokość stawki w kolejnych miesiącach zależy od ofert jakie złożą firmy do przetargu. Prawdopodobnie jednak to się nie stanie, bo w tym czasie w Polsce będą odbywać się wybory parlamentarne, a z wadowickiego PiS-u będą startować dwie osoby powiązane politycznie z obecnymi władzami miasta. Decyzja o podwyżce byłaby strzałem w kolano.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: kontakt@mamNewsa.pl

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy