Jak będzie wyglądał ruch pojazdów po otwarciu galerii?

, Gospodarka, Wiadomości, 26.10.2016 17:40, PG
Radny wnioskuje o ujawnienie projektu.
Jak będzie wyglądał ruch pojazdów po otwarciu galerii?

Nowa galeria handlowa w Kętach buduje się przy ul. Żwirki i Wigury w miejscu dawnej spółdzielni dziewiarskiej „1 Maja”. Plan zakłada, że dojazd do parku będzie możliwy z dwóch stron zarówno od ul. 3-go Maja, gdzie inwestycja będzie przez ulicę graniczyć ze sklepem Lidl, oraz od ul. Żwirki i Wigury. Wzdłuż inwestycji ma być zapewniony przejazd. Park handlowy umożliwi ruch w obu kierunkach i połączy te dwie ulice.

 

Radny Andrzej Wiśniowski na ostatniej sesji Rady Miejskiej wnioskował o pokazanie projektu, w którym jest opisane jak będzie wyglądał ruch pojazdów po otwarciu galerii. Jak twierdzi, w tym miejscu było zawsze dużo wypadków, a po otwarciu galerii ruch się zwiększy i miejsce to stanie się jeszcze bardziej niebezpieczne.

 

- Zwrócili się do mnie  zaniepokojeni mieszkańcy, którzy obserwują budowę galerii, by w formie artykułu na stronie internetowej Urzędu Gminy przedstawić jak będzie wyglądała organizacja ruchu po uruchomieniu tej galerii. Dotyczy to ul. Żwirki i Wigury oraz 3-go Maja - mówił radny podczas ostatniej sesji Rady Gminy.

 

Wiceburmistrz Marcin Śliwa nie wiedział dobrze co przez organizację ruchu rozumie radny. - Tam najprawdopodobniej będzie zjazd publiczny z jednej i z drugiej strony działki. Inwestor jest prywatny i to on będzie uzgadniał wszystko z powiatem. Jakoś dużo się to nie zmieni. Będzie szeroki zjazd publiczny na dwie drogi- odpowiada radnemu wiceburmistrz - Na dzień dzisiejszy nie mamy takiego projektu, o który Pan prosi.

 


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: kontakt@mamNewsa.pl

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

rafi, 27.10.2016 08:38

Komentarz usunięty przez autora.