I to jest konkret. Wsparcie dla rodzin, które grzeją ekologicznie

, Gospodarka, Wiadomości, 09.12.2017 08:07, red
Od czegoś trzeba zacząć walkę ze smrodem i smogiem.
I to jest konkret. Wsparcie dla rodzin, które grzeją ekologicznie
To ma być zachęta do inwestowania w ekologiczne źródła ogrzewania i ma przyczynić się do poprawy jakości powietrza.

Od 2018 roku właściciele domów w gminie Sucha Beskidzka, którzy ogrzewają swoje nieruchomości w sposób bardziej eko nie zapłacą podatku od nieruchomości za powierzchnie mieszkalne. Tak zdecydowała suska Rada Miejska.

Wedle interpretacji lokalnych władz do rozwiązań ekologicznych należą: ogrzewanie gazowe, olejowe, elektryczne, pompy ciepła, kotły klasy 5 na ekogroszek lub biomasę.

- Od stycznia 2018 roku przez najbliższe 5 lat nie będą płacić podatku od nieruchomości za powierzchnie mieszkalne – precyzują władze Sucha Beskidzkiej.

W zależności od powierzchni mieszkalnej, ulga może wynosić nawet kilkaset złotych rocznie.

Kto może liczyć na zwolnienie z podatku?

- Osoby, które otrzymały dotacje z gminy Sucha Beskidzka na wymianę starych instalacji grzewczych na ww. źródła ciepła, nie muszą składać żadnych wniosków o uwzględnienie ulg w decyzjach podatkowych na rok 2018, ponieważ informacje zawierające potrzebne dane w tym zakresie są w posiadaniu Urzędu Miejskiego. Natomiast podatnicy, którzy na dzień 01.01.2018 roku stosują ekologiczne źródła ciepła, o których mowa na wstępie, a nie korzystali ze środków Gminy, powinni złożyć wniosek o przyznanie zwolnienia w podatku – czytamy na stronie UG Sucha Beskidzka.


Po przeprowadzeniu wizji lokalnej przez pracowników Urzędu Miejskiego i potwierdzeniu spełnienia warunków do zwolnienia z podatku, ulga zostanie uwzględniona w decyzji podatkowej na rok 2018.Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Keson, 09.12.2017 13:06

Dlaczego [email protected]@@@wa przez 5 lat ???? powinno byc na wiecznosx

Starybrat, 09.12.2017 13:05

@barte, po co mieszać politykę do węgla. Przecież od wielu lat, niezależnie kto rządził na czele z komunistami branża górnicza była na piedestale( jak się psa chce uderzyć...) Przecież można wykorzystać węgiel do ekologicznego grzania, jak to się dzieje na świecie- zamiana węgla na energię elektryczną w nowoczesnych elektrowniach, czyli tani prąd do ogrzewania. To poprzednicy, czyli PO-PSL podpisali długoletnią umowę z Rosją na drogi gaz i na dodatek ze skandalicznym zapisem "take or pay". Są dwie drogi do szczęścia – religia i głupota, niestety ty prezentujesz tę drugą.

barte, 09.12.2017 12:33

Niestety prawdziwa walka ze smogiem i zatruwaniem ludzi będzie możliwa dopiero po odsunięciu PISu od władzy.Zbyt duże jest lobby górnicze,zbyt duży do elektorat dla pisowskich populistów,aby mogli się zająć rozwiązywaniem tego problemu

Starybrat, 09.12.2017 12:20

Pomysł godny do naśladowania...