Grupa Kęty kupiła 5 ha ziemi w Kętach. Będzie wielka inwestycja

Region, Kęty, Gospodarka, Wiadomości, 04.07.2018 20:45, PG
Radni jednogłośnie podpisali się pod tym przedsięwzięciem.
Grupa Kęty kupiła 5 ha ziemi w Kętach. Będzie wielka inwestycja

Grupa Kęty zakupiła 5 ha ziemi na terenie Kęt. Zamierza tam wybudować zakład produkcyjny, w którym to utworzone zostaną nowe miejsca pracy, z których to cieszą się włodarze miasta. Temat pojawił się na ostatniej sesji Rady Gminy, ponieważ spółka chce zakpić od gminy jedną z polnych dróg w okolicy pozyskanych wcześniej terenów.

- Nie ma co ukrywać, że zajmowaliśmy się tą sprawą przez trzy ostatnie lata. Byliśmy łącznikiem pomiędzy właścicielami działek a Grupą Kęty - mówił podczas sesji wiceburmistrz Marcin Śliwa. - Nie był to łatwy proces. - dodał.

Grupa Kęty chce teraz zakupić od magistratu nieurządzoną drogę wewnętrzną w okolicach Kety-Wschód w trybie bezprzetargowym. Podczas głosowania radni jednogłośnie wyrazili na to zgodę. Podjęta uchwała pozwoli wycenić drogę i dopełnić inne procedury sprzedażowe.

Spółka zajmuje się produkcją profili i komponentów aluminiowych a także akcesoriów do montażu okien i drzwi i produkcją opakowań giętkich. Na przestrzeni ostatnich kilku lat GK zainwestowała w Kętach 140 mln zł.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

KJK, 04.07.2018 20:28

Czytam i zastanawiam się jaka tutaj jest zasługa rządzących Kętami. Wielka ściema, komicznie brzmi stwierdzenie" byliśmy łącznikiem pomiędzy właścicielami działek, a Grupą Kęty". Firma po prostu zaproponowała właścicielom atrakcyjną kwotę za działki i tyle.