Gminne becikowe nadal będzie wypłacane. Ile wynosi?

, Gospodarka, Wiadomości, 15.12.2018 08:00, PG
Polityka prorodzinna w gminach.
Gminne becikowe nadal będzie wypłacane. Ile wynosi?

W Wadowicach tzw. jednorazowe świadczenie pieniężne z tytułu urodzenia dziecka wynosi 1 000 zł na trzecie i kolejne dziecko w rodzinie, a w przypadku urodzenia dwojga dzieci podczas jednego porodu jednorazowe świadczenie pieniężne w wysokości 2 000 zł na każde dziecko. Natomiast w przypadku urodzenia trojga lub więcej dzieci podczas jednego porodu jednorazowe świadczenie pieniężne przyznaje się w wysokości 3 000 zł na każde dziecko.

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Wadowicach radni kolejny raz przegłosowali uchwałę ustanawiającą to świadczenie.

Z kolei w Andrychowie rodzice otrzymują z budżetu gminy jednorazową zapomogę z tytułu urodzenia "bliźniaków" lub więcej dzieci w wysokości 2 000 zł na każde dziecko, a także od stycznia tego roku 500 zł wypłacane wszystkim nowonarodzonym dzieciom.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

KJK, 15.12.2018 10:14

PSL i wszystko jasne. Polecam ww.facebook.com/iKety24/

kukus, 15.12.2018 09:25

A ja się pytam gdzie są Kęty panie burmistrzu żenada wszędzie się da ale w Ketach jak zwykle cicho!!!!!!!! Po co jak i tak wygram następne wybory.