Gmina wypłaci ekstra pieniądze. Wiele rodzin może skorzystać

, Gospodarka, Wiadomości, 28.11.2018 16:00, red
To pierwsza gmina w regionie, która będzie wypłacała z różnych okazji świadczenia pieniężne, niezależnie od dochodu.
Gmina wypłaci ekstra pieniądze. Wiele rodzin może skorzystać

Rada Gminy Spytkowice uchwaliła „Program Pomocy Rodzinie”, którego celem jest długofalowe działanie samorządu Gminy Spytkowice wspierające rodziny.

Program przewiduje wypłatę różnych świadczeń pieniężnych z kasy gminy dla mieszkańców gminy Spytkowice - niezależnie od dochodu osób, którym świadczenie należy się.

I tak, po urodzeniu dziecka rodzice otrzymają ekstra 1000 zł gminnego becikowego na trzecie i kolejne dziecko w rodzinie, a w przypadku urodzenia dwojga dzieci podczas jednego porodu jednorazowe świadczenia w wysokości 1000 zł na każde dziecko. Natomiast w przypadku urodzenia trojga lub więcej dzieci podczas jednego porodu jednorazowe świadczenie pieniężne - gminne becikowe - wyniesie 2000 zł na każde dziecko.

Osoby niesamodzielne dostaną jednorazowe świadczenie pieniężne w wysokości 300 zł. Takie świadczenie wypłacone zostanie osobie, która – jak napisano w regulaminie - w wyniku utraty niezależności fizycznej lub umysłowej w następstwie wad wrodzonych, chorób lub urazów, nie może zaspakajać swoich podstawowych potrzeb życiowych i wymaga stałej opieki osoby drugiej.

Seniorzy dostaną jednorazowe świadczenie pieniężne w wysokości 500 zł z okazji jubileuszu: 50 lecia, 60 lecia, 65 lecia, 70 lecia, 75 lecia.

Z okazji 100-lecia urodzin i następnych kolejnych rocznic, co roku gmina wypłaci jubilatom jednorazowe świadczenie pieniężne w wysokości 1000 zł.

Osoby z terenu gminy Spytkowice, które ukończyły 85 lat życia oraz osoby samotne w wieku poprodukcyjnym (kobiety, które ukończyły 60 lat oraz mężczyźni, którzy ukończyli 65 lat życia) dostaną co roku jednorazowe świadczenie pieniężne w formie rzeczowej w wysokości 200 zł. Pieniądze będą wypłaca przed świętami Bożego Narodzenia.

Program przewiduje także pomoc finansową i rzeczową (materiały medyczne) dla osób obłożnie i przewlekle chorych.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy