Galeria Andrychów w tym roku nie powstanie

, Gospodarka, Wiadomości, 22.01.2020 18:10, red
Inwestor przesunął termin otwarcia.
Galeria Andrychów w tym roku nie powstanie
Od pewnego czasu wiadomo o planach budowy wielkiego obiektu handlowego - Galerii Andrychów – na działce u zbiegu ulic Krakowskiej z Białą Drogą w Andrychowie.


Inwestorem mają być firmy Acteeum i Equilis. Acteeum Group jest prywatną międzynarodową firmą działającą na rynku nieruchomości komercyjnych oraz mieszkaniowych w Polsce. Z kolei Equilis obecnie realizuje i wspiera różnorodne i wymagające projekty – od obiektów handlowych i mieszkalnych po biurowe, rewitalizacyjne, domy seniora, akademiki, a także miejsca rozrywki, przestrzenie kulturalne i publiczne oraz obiekty parkingowe.

To ma być potężny obiekt o powierzchni ok. 24 tys. m2. Jak informuje firma Acteeum galeria Andrychów już teraz przyciąga wielu znanych najemców, wśród których są między innymi Leroy Merlin, marki z grupy LPP, Martes Sport, Media Expert czy Rossmann. W sumie 33 sklepy, w tym market na powierzchni 2,3 tys. m2.

Żadnych prac w terenie na razie nie podjęto. Na dodatek inwestor po raz kolejny przesuwa termin budowy galerii. Jeszcze niedawno mowa była, że galeria w Andrychowie zostanie przekazana do użytku w drugiej połowie 2020 roku. To już nieaktualne. Ostatnio inwestor poinformował, że planowane otwarcie to pierwszy kwartał 2021 roku.


foto: materiały prasowe Acteeum

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

piter.m, 22.01.2020 19:28

Co już tam nie miało powstać, można byłoby wyliczać. Fatum jakieś czy co? ;)