Firmy ze Świerklańca i Andrychowa będą wozić pasażerów od nowego roku. Rozkład jazdy

Region, Andrychów, Gospodarka, Wiadomości, 15.12.2017 14:20, red
Firmy ze Świerklańca i Andrychowa będą wozić pasażerów od nowego roku. Rozkład jazdy
W magistracie rozstrzygnięto przetarg mający wyłonić przewoźników, którzy od 1 stycznia będą wozić pasażerów gminie Andrychów w ramach nowej komunikacji w gmninie Andrychów.

Do przetargu oferty zgłosiły cztery firmy:
- Andrychowski Zakład Komunikacyjny Sp. z o. o. z Andrychowa
- Przewóz Osób Mechanika Pojazdowa – Leszek Janiso z Roczyn
- Lider Konsorcjum: PKS Południe sp. z o. o. ze Świerklańca
- MK TRANS - Karol Warchał z Andrychowa.

Przetarg wygrali:
- PKS ze Świerklańca
(1. Linia: osiedlowa Andrychów Dworzec Autobusowy  Andrychów osiedle Żwirki i Wigury
Andrychów Dworzec Autobusowy
2. Linia: Brzezinka Andrychów  Brzezinka  Targanice  Sułkowice  Andrychów

- MK Trans z Andrychowa
(Linia: Targanice
Andrychów - Sułkowice - Targanice
Targanice - Sułkowice - Andrychów)

Te firmy złożyły najkorzystniejsze oferty i będą od stycznia obsługiwać andrychowską komunikację nowymi, zakupionymi przez gminę 14 autobusami.


W przetargu przepadła oferta Andrychowskiego Zakładu Komunikacyjnego, spółki która powstała obok gminnego ZGK.

Zobacz rozkłady jazdy od 1 stycznia 2018 roku (do pobrania)

Radni przegłosowali już uchwałę w sprawie uprawnień do bezpłatnych i ulgowych przejazdów oraz zasad systemu taryfowego i cen usługi w publicznym transporcie zbiorowym realizowanym przez operatora na terenie gminy Andrychów.
B
ilet jednorazowy normalny ma kosztować 2,50 zł. Natomiast ulgowy bilet ma uwzględniać ulgi ustawowe. Mają być też bilety bezpłatne a uprawnienia do nich będą mieli:

- dzieci do lat 7
- mieszkańcy gminy Andrychów, którzy ukończyli 65 lat życia i posiadają kartę seniora
- uczniowie i studenci do 26 roku życia
- inwalidzi I grupy z ogólnego stanu zdrowia, osoby całkowicie niezdolne do pracy oraz niezdolne do samodzielnej egzystencji, osoby zaliczone do znacznego stopnia niepełnosprawności oraz opiekunowie tych osób

Bilet miesięczny normalny na jedną linię będzie kosztował 80 zł. Za przewóz bagażu nie będą pobierane opłaty. Natomiast za przejazd bez ważnego biletu zapłacimy 100 zł, za przejazd bez dokumentu poświadczającego uprawnienia bezpłatnego przejazdu również 100 zł, tak jak i za zanieczyszczanie przystanku albo autobusu. 300 zł zapłacą osoby, które spowodują zatrzymanie lub zmianę trasy autobusu a 1000 zł za zniszczenie lub uszkodzenie przystanku lub autobusu.Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: kontakt@mamNewsa.pl

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

wiktoria, 04.01.2018 19:52

"Wszystko mamy robić za burmistrza i urzędników związanych z tym tematem? A oni są od czego? od brania pensji i wjazdów w delegacje? Czemu przez tyle miesięcy bo o tych autobusach słyszymy od dawna nie przygotowano tego należycie? " Wszystko mamy robić za burmistrza i urzędników związanych z tym tematem? A oni są od czego? od brania pensji i wjazdów w delegacje? Czemu przez tyle miesięcy bo o tych autobusach słyszymy od dawna nie przygotowano tego należycie?

annap, 04.01.2018 19:39

"leon: Zamiast komentować i pienić się idźcie to zgłosić . Przecież była WYRAŹNIE mowa - zgłaszać wszystko do Urzędu. Skąd Pan Burmistrz i urzędnicy mają wiedzieć jakie są potrzeby jak tego nie zgłaszacie??? Ludzie myślcie". Raz pisałam do UM i dwa razy rozmawiałam telefonicznie w sprawie rozkładu z Panem, który układał rozkład. Teraz kolej na innych. Dzwońcie, może jak będzie więcej interwencji to coś da..

leon, 04.01.2018 17:56

Zamiast komentować i pienić się idźcie to zgłosić . Przecież była WYRAŹNIE mowa - zgłaszać wszystko do Urzędu. Skąd Pan Burmistrz i urzędnicy mają wiedzieć jakie są potrzeby jak tego nie zgłaszacie??? Ludzie myślcie.

annap, 02.01.2018 18:33

Rozkład fatalny, a to, że dzieci nie mogą dojechać do szkół i po szkole do domu wskazuje, że rozkład układała osoba niekompetentna. Przystanki te, które były powinny zostać. Trzeba interweniować w UM!!! bo jest gorzej, a miało być lepiej.

kalafior, 02.01.2018 13:32

Dzieci z liceum i byłego gimnazjum nr.1 muszą po szkole isc na przystanek przy banku PKO ,zamiast wsiadac na przystanku przy szkole jak dotychczas a młodzież z technikum na osiedlu iśc rano z pod PKP do Kotarbina? Gratuluje tych darmowych przejazdów,nie wspominajac o nie dopasowanym rozkładzie jazdy do planu zajęc lekcyjnych.

kalafior, 02.01.2018 13:27

Dzieci z liceum i byłego gimnazjum nr.1 muszą po szkole isc na przystanek przy banku PKO ,zamiast wsiadac na przystanku przy szkole jak dotychczas a młodzież z technikum na osiedlu iśc rano z pod PKP do Kotarbina? Gratuluje tych darmowych przejazdów,nie wspominajac o nie dopasowanym rozkładzie jazdy do planu zajęc lekcyjnych.

krisu78, 18.12.2017 12:52

Nie można było od razu dobrze przygotować linii osiedlowej? Najpierw trzeba ludzi wkurzyć? Tak trudno było przewidzieć że linia osiedlowa powinna wyglądać inaczej? Mieszkańcy muszą za urzędników myśleć?

Izik, 18.12.2017 12:21

Specnarzu pełna zgoda. Miejmy nadzieję,że nowe regulacje ustawy o publicznym transporcie drogowym skutecznie poprawia sytuację w zakresie poruszonym przez Ciebie. Ustawa zwiększa prawa i obowiązki gminy jako organizatora przewozów publicznych. Mieszkańcy mają wpływ na docelowe rozkłady jazdy poprzez składanie propozycji do proponowanej wersji. Zapewne wymagają one korekty szczególnie tzw. linia osiedlowa.

annap, 18.12.2017 11:51

Rozkłady jazdy zupełnie nieprzemyślane. Co z osiedlem Lenartowicza? Wszystkie autobusy powinny stąd (i dotąd) odjeżdżać, tak jak do tej pory, a nie z dworca PKS. Jak dzieci dojadą do szkoły? Np. z Targanic, Rzyk itp. do technikum na osiedlu, a z osiedla Lenartowicza do liceum na Pachla, gdzie jest obecnie przystanek. Osiedle Lenartowicza zostało odcięte od reszty gminy!!!

specnarz, 18.12.2017 10:22

abcabc - czy to "Wydział Inwestycji i Drogownictwa Urzędu Miejskiego w Andrychowie" powinien regulować i porządkować komunikację w naszej gminie? Czy przewoźnicy mają obowiązek umieszczenia aktualnych rozkładów jazdy na obsługiwanych przystankach? Spróbujcie zapytać o to np Janiso...

specnarz, 18.12.2017 10:15

I od takich informacji trzeba rozpocząć informowanie społeczeństwa - było by spokojniej. Wracając do niespełnionego warunku - my prawie nie mamy innych środków transportu. Kolej prawie nie jeździ. Mocnym minusem mogą być obecne "busy", nikt nie kontroluje ani nie nadzoruje ich pracy. Zmieniają rozkłady kiedy chcą - byle by wykosić konkurencję. Do tego dużym minusem komunikacji w gminie jest brak aktualnych rozkładów jazdy na przystankach. Jedynie MZK i PKS ma tutaj względny porządek. Przydały by się też darmowe parkingi w miejscach przesiadkowych.

Izik, 18.12.2017 09:19

Z tego co wiem w trakcie oceny eksperckiej nie kwestionowano tych autobusów. Warunek euro 6 został spełniony. Jak już pisano na forum....zarzucono brak spełnienia 1 z 5 warunków, brak integracji różnych środków transportu.

Izik, 18.12.2017 09:12

Szanowny Specnarzu. Poruszył Pan bardzo ciekawe i zapewne przyszłościowe rozwiązanie. Tyle czy na ten czas i na obecne uwarunkowania lokalne możliwe do realizacji. Po pierwsze autobusy z najwyższą norma europejska dla olejowych Euro 6 były warunkiem udziału w projekcie na równi z elektrycznymi i hybrydami. Po drugie w tej wielkości - małych autobusów , bardzo trudno o ofertę elektrycznych i hybrydowych. A nawet gdyby były cena znacznie wyższa. Z naszymi olejowymi był problem w tym targecie- tylko oferta Iveco. I co najważniejsze infrastruktura techniczną i zaplecze. W terenach równinnych średni przebieg takiego elektryka to około 100-120 km na jednym ładowaniu. Rozbudowa stacji lądujących to na obecne warunki zbyt wysoki koszt. No i nasze górki. Zapewne dlatego wybrano te olejowe z automatyczną skrzynią biegów. Alternatywa były zasilane gazem. Ale temat bardzo ciekawy i kto wie może w niedalekiej przyszłości. Pozdrawiam serdecznie.

specnarz, 18.12.2017 07:17

Izik, jak Pan ocenia szansą przejścia projektu w 1 podejściu w przypadku gdyby to były autobusy elektryczne? Czy wiadomo dlaczego odrzucono takie rozwiązanie?

Izik, 18.12.2017 01:03

Dobrej nocki Trollu. Masz rację. Z Krakowa godzina jazdy

troll, 18.12.2017 00:40

Lubię takie wymiany zdań, ale kończcie na dzisiaj bo burmistrz musi jutro być na chodzie w pracy. Miłych snów. :D

kaczor, 18.12.2017 00:19

Miała być dotacja a jej nie ma. przynajmniej na razie. A za autobusy zapłacić trzeba. Wiadomo skąd będzie kasa. Ale najlepsze jest to o jakości. Wszystkowiedzący "idzik" : "Jakość mogłeś ocenić podczas publicznej prezentacji". "idziku" jakość to nie ocenia się podczas prezentacji, tylko w użyciu. Dla was liczy się wizualizacja, podpicowany produkt i pijar, dla andrychowian rzeczywistość. Tym się różnimy. Na razie nic z wielkich zapowiedzi nie sprawdziło się. Co będzie dalej pokaże czas.

Izik, 17.12.2017 23:42

Szanowny Tomaszu. Od kogo, za ile łatwo sprawdzić. Żadna tajemnica. Jest na stronie urzedu-informacja publiczna. Jakość mogłeś ocenić podczas publicznej prezentacji, Chocby dziś. Co do wyglądu...kwestia gustu. Właściwości ocenimy podczas eksploatacji. Myśl samodzielnie nie bądź mądrzejszy mądrością Radnych. Zgadzam się otrzymanie dofinansowania z unii szybciej pozwoli zrealizować inne ważne inwestycje. Ja pytałem gdzie jest ten kredyt na autobusy. ? W której pozycji budżetu. Skąd macie taką wiedzę, że na autobusy idzie kredyt. Nie stosuj jak mantry słowa kredyt. Konkretnie...skąd wiedza ze to z kredytu. A może z własnych środków budżetowych.?

tomasz2, 17.12.2017 21:21

inna sprawa to od kogo kupiono autobusy, za jaką cenę i jakiej jakości. Tak czy owak całe zamieszanie bardzo źle świadczy o ekipie Żaka. Obiecywano zupełnie co innego. Za taką "fachowość" że zamiast sukcesu w listopadzie, mamy listę rezerwową w grudniu to raczej nikt nie podziękuje.

tomasz2, 17.12.2017 21:16

Idzik popadasz już w totalną pychę mając nas andrychowian za totalnych idiotów. Autobusy są częścią dużego projektu na jaki gmina chciała wziąć ponad 18 milionów dotacji. Tyle razy pisali klakierzy o tym jakby te pieniądze już były że każdy chyba zapamiętał kwotę. Tymczasem inni dostali co chcieli, a Andrychów po bataliach trafił raptem na listę rezerwową. Tak to „sprawnie” działa ekipa Żaka. Jak o zgrozo dotacji nie będzie to z nieba kasa nie spadnie. Czyli z czego? Zresztą radni i to ci którzy startowali od Żaka puścili w obieg info na jak ogromną kwotę chce Żak nabrać kredytów w 2018 roku. Oczywiście na koszt podatników.

Izik, 17.12.2017 21:02

A teraz bardzo poważnie. Uświadomcie mnie niedouczonego skąd widza, że te autobusy z kredytu i to w konkretnej wysokości 18 baniek ?. Oczekuje na poważne info.

tomasznasz, 17.12.2017 20:58

Ekipa Żak chyba ze 100 razy odtrąbiła sukces a teraz okazuje się że jesteśmy na liście rezerwowej, jest duży problem i wszyscy łącznie z tą tak znienawidzoną opozycja dwoją się i troją mimo że wiedzą kto przypisze sobie sukces jak uda się. Wstyd że podobno tak fachowa ekipa Żaka nie potrafiła tego załatwić za pierwszym podejściem i wstyd jak niektórzy na wszystkich zwalają winę tylko nie na siebie i swoich towarzyszy.

tomasznasz, 17.12.2017 20:52

klakierzy zakolandii mogą tego nie wiedzieć bo jak ich szef odbębniają robotę a potem wyjeżdżają do swoich domów poza gminą i tam ewentualnie nadają w ramach nadgodzin na andrychowian. Ale tutaj wszyscy chcemy żeby ta dotacja była. Łącznie z tym po jakich tak plują klakierzy i ich szef. Bo my andrychowianie wiemy jaki to dramat jakby te 18 milionów trzeba wyłożyć z kredytów. I tak zachowuje się Żak jakby zapędy żeby Pietrasa przebić 10 razy a gdyby jeszcze to…

Izik, 17.12.2017 20:47

Liczę na Twą pomoc i cenne merytoryczne uwagi. Jestem cierpliwy...więc masz dużo czasu. Haha

maniek, 17.12.2017 19:52

idzik nie pogrążaj się i swojego pracodawcy. Miała być dotacja, sukces odtrąbiony - nie ma dotacji. Inni dostali - Andrychów nie i zaczyna się nerwórka czy kiedykolwiek będzie. To fakty które nam andrychowianom wystarczą za wszystko. Mniej siedzenia na mannewsa idzik więcej pracy bo kończy się katastrofą to co robisz.

Izik, 17.12.2017 18:52

Nie spełnił kryterium....a teraz już spełnia ?. Ciekawe. Przeciez wniosek nie był poprawiany. Eksperci tak jak Państwo tu piszący mają prawo do swych subiektywnych i obiektywnych ocen. W tym krytycznych. Jedni nie dostrzegli spełnienia kryterium drudzy tak i oceniono w efekcie wniosek prawie na maksymalna ilosc punktow. To wszystko w tej sprawie. Teraz trzeba poczekać na pieniądze. Nie potrzeba złych emocji. Doceniam troskę o powodzenie projektu.

wiktoria, 17.12.2017 17:50

To przykre że inni dostali te dotacje a my musimy ciągle walczyć i martwić się czy te 18 milionów nie pójdzie z kredytów. Nie o to chodzi żeby przedstawiać się jako skutecznych ale o to żeby być skutecznymi a na przykładzie tej sprawy.... - Andrychów został w tyle i musi gonić. Nie to nam obiecywano

martinez, 17.12.2017 16:18

Z tego co ludzie pisali Wadowice dostały od razu, inne miasta od razu a Andrychów nie. Ekipa Żaka przedstawia się jako fachowcy a jednak nie udało się. Wszyscy jak jeden mąż muszą teraz odkręcać sprawę żeby zamiast 18 milionów dotacji nie było 18 milionów kredytu na koszt podatników. Mam wrażenie że "idzik" to jeden z ludzi którzy "dali ciała" i co...? Siedzi na mamnewsa jak gdyby nigdy nic, ocenia innych, krytykuje innych, kłamie o innych. Ale wstyd.

martinez, 17.12.2017 16:18

Z tego co ludzie pisali Wadowice dostały od razu, inne miasta od razu a Andrychów nie. Ekipa Żaka przedstawia się jako fachowcy a jednak nie udało się. Wszyscy jak jeden mąż muszą teraz odkręcać sprawę że zamiast 18 milionów dotacji nie było 18 milionów kredytu na koszt podatników. Mam wrażenie że "idzik" to jeden z ludzi którzy "dali ciała" i co...? Siedzi na mamnewsa jak gdyby nigdy nic, ocenia innych, krytykuje innych, kłamie o innych. Ale wstyd.

aga33, 17.12.2017 15:45

Trzeba chyba być osobiście odpowiedzialnym za tę katastrofę jaką było odpadnięcie Andrychowa w podejściu gdy rozdawali dotacje żeby teraz tak intensywnie zwalać winę na wszystkich dookoła jak to czyni „Idzik”. Jeśli zamiast 18 milionów dotacji będzie 18 milionów kredytów (kolejnych za pana Żaka kredytów) to pan Żak ma duży kłopot. Nie tylko z wyborcami.

aga33, 17.12.2017 15:45

Absolutna zgoda. Zakolandia myśli że andrychowianie są tacy jak oni i jak oni cieszą się z nieszczęść innych. To obraza dla andrychowian. Za to także rozliczymy tego pana który na takie obrażanie pozwala albo który nim nawet steruje. Po drugie – rzecznik urzędu marszałkowskiego mówi wprost "Urzędnicy odrzucili wniosek, bo nie spełniał jednego z kryteriów......"

marcin1970, 17.12.2017 15:38

po drugie - Żak nie powinien ogłaszać sukcesu, nie powinien ogłaszać przetargów i kupować bez gwarancji że dostaniemy te ok. 18 milionów. Tak to do przydomka "król niespełnionych obiecanek i podwyżek cen śmieci" może dojść mu ksywa "Żak - król kredytów na jakich Andrychów popłynie".

marcin1970, 17.12.2017 15:35

po pierwsze zakolandia mierzy innych swoją miarą. Cieszą się i to jawnie z nieszcześć innych w zakolandii i myślą że andrychowianie sa tak samo wredni. Otóż nie. andrychowie są zupełnie inni niż zakolandia. Dlatego opozycja i to nie tylko "pisowska" ale i tak która uwolni Andrychów od ekipy Żaka jest w stanie stanąć na głowie żeby odkręcić to co zawalili innych i przez co Andrychów nie przeszedł w pierwszym podejściu.

xpek, 17.12.2017 15:16

pisowska opozycja z Andrychowa na pewno by się nie cieszyła

Izik, 17.12.2017 15:04

To prawda. Szkoda, że nie udało się od razu. Szkoda bo gdyby nie to to wszyscy byśmy już się cieszyli. Ale do końca trzeba walczyć o te pieniądze...tym bardziej że wniosek i pomysł jest fajny. Potwierdza to zresztą jego końcowa ocena.

marcinmad, 17.12.2017 14:27

" Szkoda, że wniosek nie przeszedł oceny merytorycznej w pierwszym podejściu. Skoro uwzględniono protest teraz to czy oznacza to, że składany wniosek główny mógł być napisany niestarannie?" dobre pytanie formica. Niestety konsekwencje poniesiemy my a nie ci co zepsuli sprawę. to ponad 18 milionów na cały ten projekt. Jak tej kasy nie będzie popłyniemy na kredytach jakie będziemy spłacać jak Żak od dawna może być już daleko.

Izik, 17.12.2017 13:28

Formica zadał sobie trudu by dotrzeć do materiałów źródłowych. Przy odrobinie chęci to wiedza powszechna...ale dla niektórych na tym forum zbyt tajemna. Formica podał fakty a ja tylko uzupełniłem co napisał. Czas pokaże czy i kiedy wpłynie kasa. Pozdrowionka

krisu78, 17.12.2017 13:15

Idzik zachowuje się tak jakby był osobiście odpowiedzialny za to że tej kasy nie ma a teraz szukał winnego gdzie indziej. Kim jest idzik łatwo zgadnąć. Ludzie - tym urzędem marszałkowskim rządzą osoby związane z PO. Żak jest związany jest z PO. Czyli nikt Żakowi z powodu polityki tam na złość nie robi przecież? Jeśli nawet rzecznik urzędu z Krakowa mówi że z wnioskiem było cos nie tak to dramat, katastrofa. Miało być koło 18 miliona na autobusy i inne elementy tego dużego projektu. Jak ich nie będzie i to w całości to odpowiada za to ekipa Żaka albo ci którym zlecili zapewne za pieniądze podatników przygotowanie tego projektu! A nie szukanie winnych wszędzie tylko nie u siebie.

kaczor, 17.12.2017 12:57

to może jest odpowiedź na to jak był przygotowany wniosek składany przez Andrychów. Mówi rzecznik urzędu marszałkowskiego gdzie rządzi koalicja PO i PSL więc niechęci politycznej wobec Żaka nijak nie da się przypisać. "- Urzędnicy odrzucili wniosek, bo nie spełniał jednego z kryteriów. To było kryterium, czy ten projekt wpłynie pozytywnie na integrację całego systemu transportowego Andrychowa. Były wątpliwości. Prowadziliśmy rozmowy z wnioskodawcami. Wątpliwości nie zostały ostatecznie rozwiane, ale dla dobra projektu uznano, że powinien on zostać zrealizowany – tłumaczy Filip Szatanik, rzecznik prasowy małopolskiego Urzędu Marszałkowskiego".

kaczor, 17.12.2017 12:54

Wszyscy robią co mogą żeby ta kasa trafiła do Andrychowa bo inaczej katastrofa. Mowa o ponad 18 milionach. "Skoro uwzględniono protest teraz to czy oznacza to, że składany wniosek główny mógł być napisany niestarannie?" - formica. Ci co pisali wniosek i go składali powiedzą że nie. Bo to przecież nie powód do chwały. Ci co oceniali odpowiedzą na twoje pytanie tak, coś było nie tak skoro odpadł. Rzecznik z województwa jak mówił dla radia Kraków to mówił o wątpliwościach.

Izik, 17.12.2017 12:31

Zgadza się. Ocena merytoryczna wniosku została zakończona. Cały nabór również. Wniosek gminy uzyskał pozytywny wynik i został zakwalifikowany do dofinansowania. Wniosek uzyskał w końcowej ocenie 31 punktów czyli tyle co najlepszy w naszym subregionie. Najlepszy wniosek w Małopolsce zdobył 33 pkt. Ze swoim wynikiem jesteśmy na trzecim miejscu w Małopolsce. Czyli był przygotowany profesjonalnie. Niestety nieobiektywna,stronnicza ocena ekspertów przeciągnęła nasza procedurę oceny o ponad miesiąc. Szybkie rozdysponowanie dostępnej puli spowodowało że obecnie trzeba oczekiwać na uzupełnienie środków. Nie do wyobrażenia jest by jeden z najlepszych wniosków w Małopolsce nie uzyskał dofinansowania. Pozostało uzbroić się w cierpliwość by zarząd województwa poprzesuwał oszczędności z innych programów. Ale ostatecznie te środki do Andrychowa trafia. Pozdrawiam.

formica, 17.12.2017 12:15

Na stronach regionalnych projektów 5.12.2017 Zarząd Województwa Małopolskiego potwierdził w uchwale, że Gmina Andrychów uzyskała pozytywny wynik oceny merytorycznej wniosku o dofinansowanie. Czy to potwierdza, że Andrychów, jak to mówią włodarze, "wrócił do gry"? Na obecną chwilę raczej nie, ponieważ komunikat mówi, cytuję: "Z uwagi na fakt, iż w ramach Subregionów Małopolska Zachodnia oraz Tarnowskiego dostępna alokacja została wyczerpana, wyżej wymienione projekty zostają umieszczone na Liście rezerwowej projektów ocenionych i wybranych do dofinansowania". Z listy rezerwowej w listopadzie zatwierdzono projekt z Olkusza, obniżając za zgodą wnioskodawcy wartość projektu do kwoty 14mln (z 19mln wnioskowanych). Oznaczać to może, że po prostu więcej środków nie ma. Andrychów znajduje się na liscie rezerwowej. Projekt został zamknięty, nie ma środków do wydania, więc rodzi się pytanie skąd wezmą się dla Andrychowa pieniądze? Szkoda, że wniosek nie przeszedł oceny merytorycznej w pierwszym podejściu. Skoro uwzględniono protest teraz to czy oznacza to, że składany wniosek główny mógł być napisany niestarannie?

zandrychowa, 16.12.2017 17:14

To co mieli zrobić wała żeby wygrać przetarg?Policzyli usługę i wyszło tyle ile wyszło

Rzycan, 16.12.2017 14:14

Prezes i dyrektor i całych ich zastępców czy kto tam rządzi w ZGK powinni podać się do dymisji , żeby mieć autobusy na swioim terenie i nie wygrać przetargu ,wywalił bym ich na zbity pysk. Nowe autobusy na gwarancji , teraz trzeba było wygrać przetarg wszystkimi siłami. Śmiech na sali ...

Keson, 16.12.2017 11:58

@Izik: dokładnie z Tobą się zgadzam - tomasz2 to troll

karino, 16.12.2017 11:47

chciałoby się powiedzieć do władzy i do komentujących: "chłopcy przestańcie bo źle się bawicie, dla was to igraszka a nam o życie chodzi"

Keson, 16.12.2017 11:45

@Izik: dokładnie z Tobą się zgadzam - tomasz2 to troll

Izik, 16.12.2017 10:41

Trollu...treść twych "złotych myśli" adekwatna do nicku. Problemy z myśleniem przyczynowo-skutkowym. Na święta sięgnij po dobra lekturę.

Keson, 16.12.2017 09:34

GRECJA sie nie przejmuje a wy się przejmujecie, hahahahahahahahahahaha

tomasz2, 16.12.2017 09:28

milionami (koło 18 milionami) to trzeba się przejmować bo jak nie będzie dotacji to będą kolejne i kolejne za Żaka wielkie kredyty na koszt andrychowian. I bez tego nabrali i planuja nabrać ogromne kwoty. To zresztą katastrofa że ekipa Żaka jak inni nie potrafiła dostać dotacji od razu. Jak to jest że inni bez problemu a my - wszyscy robią teraz jak konie pod górkę żeby udało się po wtopie jaką zaliczyli ci od Żaka (brak dotacji w tym podejściu gdy dostawali inni- koło 18 milionów na autobusy i inne rzeczy z tego projektu). W nagrodę za pomoc tzw. opozycja jest opluwana. Ech, nie tak miało być, nie to nam obiecywano gdy Żak chciał stanowiska burmistrza.

tomasz2, 16.12.2017 09:26

niestety ten tabotr trzeba jeszcze utrzymać i trzeba remontować a to nawet ci od Żaka przyznają że może kosztować więcej niż bycie w MZK. Obym sie mylił ale obawiam się że radość będzie krótka.

tomasz2, 16.12.2017 09:25

milionami to trzeba się przejmować bo jak nie będzie dotacji to będą kolejne i kolejne za Żaka wielkie kredyty na koszt andrychowian. I bez tego nabrali i planuja nabrać ogromne kwoty to zresztą katastrofa że ekipa Żaka jak inni nie potrafiła tego wziąć od razu. Jak to jest że inni bez problemu a my - wszyscy robią teraz jak konie pod górkę żeby udało się po wtopie jaką zaliczyli ci od Żaka (brak dotacji w tym podejściu gdy dostawali inni- koło 18 milionów na autobusy i inne rzeczy z tego projektu). W nagrodę za pomoc tzw. opozycja jest opluwana. Ech, nie tak miało być, nie to nam obiecywano gdy Żak chciał stanowiska burmistrza.

Starybrat, 16.12.2017 07:13

Krok w dobrą stronę, czyli warunki podróżowania na miarę XXI wieku- szkoda, że nieelektryczny tabor. Może wyprą z rynku drogie, brudne, stare, zdezolowane busy.

Keson, 16.12.2017 06:42

Fajnie od dzisiaj porzucam rolki i będę jeździć autobusem. A wy się tymi milionami nie przejmujcie przecież jak obywatele nie zapłacą to zapłaci państwo

troll, 15.12.2017 23:20

Zastanawiam się, jakim cudem AZK przerąbało ten przetarg? Bali się, że radni nie zagłosują za dopłatą do strat ? Czy za mało ,,fizycznych", za dużo ,,arystokracji" ?? Janiso to doświadczony przewoznik, myślę, że gdyby warunki były w miarę rozsądne- wygrałby. ,, abcabc- Wasztyl. ???? a fe !!!! Kto to napisał????

Izik, 15.12.2017 22:57

Cała nadzieja w tym że Pan Janiso dalej będzie wykonywał przewozy do Targanic jak obecnie. W dodatku bez zysku

Izik, 15.12.2017 22:49

Bo Leszki to fajne chłopaki są.

Izik, 15.12.2017 22:45

Cała nadzieja w tym że Pan Janiso dalej będzie wykonywał przewozy do Targanic jak obecnie. W dodatku bez zysku

karino, 15.12.2017 22:28

do abc: jeśli Janiso nie wygrał to oznacza, że nie ma tam zysku - proste! a zawdzieczamy mu kursy do Targanic w niedzielę do godz. 16! Rozklad jazdy nie wiadomo dla kogo - w niedzielę najwiecej osób jedzie do kościoła i jeżeli ktoś tak tego nie uwzględnia to w ogóle nie będzie miał pasażerów! Autobusy małe, kursów kilka i to jeszcze całkowicie chybione godziny. Dla mnie porażka.

gregory, 15.12.2017 22:18

Okropni są ci opłacani propagandziści. Myślą że to sukces jeśli ta dotacja wpłynie? Żaden sukces. Inni już mają. To że są takie „przeboje” z dotacją dla Andrychowa samo w sobie źle świadczy o naszych władzach. Te ponad 18 baniek ma trafić do nas i już. Łaski Żak nie robi. Inni potrafili wcześniej „załatwić” i zachowują się skromnie. A u nas ciągle nie ma choć miała być dawno a propaganda sukces już odtrąbiła. PS. To samo tyczy się innych rzeczy np. opieki nocnej. Ma wrócić i już - radni jasno wyrazili się pan Żak powinien wykonać. Za coś Żak bierze wypłatę burmistrza!!!

kaczor, 15.12.2017 22:09

większym zmartwieniem jest to co mówią sami radni. że pan Żak w roku wyborczym proponuje branie "rekordowych kredytów" na koszt podatników. Jeśli to prawda to strach się bać. Pożyjemy zobaczymy.

kaczor, 15.12.2017 22:08

jeśli Andrychów dostanie te pieniądze to raptem stanie się to co miało być. Nic nadzwyczajnego. Wszyscy mają nadzieję, że te ponad 18 milionów przyjdzie do Andrychowa jak było obiecywane. I wszyscy w tym tzw. opozycja po jakiej pluje propaganda zakolandii stara się pomóc. Nikt nie chce katastrofy. Niech nie robi opłacana propaganda z Żaka takiego gościa który jak spełni się to co obiecała władza to klękajcie narody... To by znaczyło że dla propagandy spełniona obietnica za Żaka TO WYDARZENIE nadzwyczajne. Tak nisko cenią obecną ekipę? Tak jej nie wierzy sama propaganda?

Izik, 15.12.2017 21:57

Spokojnie Frustraci. Spokojnie. Zobaczymy czy starczy wam odwagi jak Żak dostanie dofinansowanie na transport. Już niedługo. Póki co świąteczne pozdrowienia dla wszystkich błądzących.

marcinmad, 15.12.2017 21:45

Na te autobusy miało być 85 procent z UE a 15 z naszego budżetu. Tak przynajmniej pisała propaganda jak chwaliła pomysł. Jest na razie 0 z UE i 100 procent z naszego budżetu. Wielki „sukces” panie Żak i propagando! Nie zapomnimy panie Żak „królu podwyżek cen śmieci i kredytów” bo tak jest pan Żak nazywany. Kto by się spodziewał że jak chodzi o kredyty i pożyczki na koszt podatników może mieć większe zapędy niż taki jeden jakiego pozbyto się.

kaczor, 15.12.2017 21:32

chciałbym tylko zauważyć że na autobusy i w ogóle na projekt którego częścią autobusy są miała być dotacja z UE. Inni dostali. Andrychów z tego co pisze mamnewsa na razie nie i nie wiadomo czy w ogóle zostanie. Czyli ponad 18 milionów z kredytów? Żadna sztuka kupować autobusy i inne rzeczy robić z kredytów które maja spłacać podatnicy. Szczególnie jeśli to prawda że pan Żak wyprowadził się z gminy. To samo dotyczy się basenu. W tym przypadku Żak jest jak poprzednik. Tylko z tego co piszą ludzie i mówią radni także ci którzy startowali z jego listy możemy zostać z dużo większym zadłużeniem gminy.

monikaparylak, 15.12.2017 21:21

Nowy telewizor za 300 zł? To możliwe! Licytuj przedmioty bez ceny minimalnej, za ile wylicytujesz za tyle masz wejdź na: http://firebids.pl

igor102, 15.12.2017 20:44

abcabc - ty zakłamany lewacki trollu ze Zdziskowego dworu pod jakim numerem urzędujesz w magistracie ? mieszkańcy chętnie obejrzeliby wzorzec prymitywa...

rafi, 15.12.2017 19:55

abcabc@ a Ty czasem nie nazywasz sie Wasztyl???baranie nie podawaj numeru telefonu do wydzialu tylko pomysl co to za linia osiedlowa ktora nie ma nic wspolnego z osiedlem,start i meta to dworzec autobusowy na krakowskiej,wiec kilkanascie tysiecy mieszkancow osiedla od 1stycznia zostaje bez komunikacji miejskiej,ludzie z osiedla musza o 4.50rano wyjsc z domu by o 5.20zjechac z dworca do rynku do pracy i za minute jazdy dac 2.50zl,ale jestescie idioci.

Zibi33, 15.12.2017 19:43

abcabc jaki ty jesteś kretyn masakra

abcabc, 15.12.2017 19:33

opozycja w Andrychowie ciągle nie może się pogodzić z faktem że burmistrz Żak zmienia Andrychowa i całą gminę na lepsze. nie buduje basenu które tak naprawdę ma frekwencję kilka tygodni w roku,nie kupuje do swojego gabinetu pozłacanych żyrandoli jak czynił poprzedni burmistrz z PIS,. burmistrz żak kupuje autobusy i remontuje setki kilometrów dróg i szkół dla mieszkańców gminy

martinez, 15.12.2017 19:27

2. Na te autobusy i inne elementy projektu miała być dotacja z UE na ponad 18 milionów. Jest zero złotych (0) i obawa że tak zostanie. Czyli kolejne kredyty za Żaka jakie będą spłacać andrychowianie jak on może być już daleko i nawet do pracy do Andrychowa nie przyjeżdżać??? Dlatego klakierzy ciągle o pisie zapodają dla odwrócenia uwagi?

martinez, 15.12.2017 19:27

2. Na te autobusy i inne elementy projektu miała być dotacja z UE na ponad 18 milionów. Jest zero złotych (0) i obawa że tak zostanie. Czyli kolejne kredyty za Żaka jakie będą spłacać andrychowianie jak on może być już daleko i nawet do pracy do Andrychowa nie przyjeżdżać??? Dlatego klakierzy ciągle o pisie zapodają dla odwrócenia uwagi?

martinez, 15.12.2017 19:26

1. Czy abcabc i Idzik i ich koledzy z propagandy mogliby przestać kłamać (jakby się dało jeszcze przestać pluć jadem prawie w każdym temacie)? Chociaż do świąt. Taka prośba. Może ich szef zgodzi się i nie utnie z wypłaty za brak kłamstw i plucia

xpek, 15.12.2017 19:07

pisuary nie mają z tym nic współnego

xpek, 15.12.2017 19:06

to wina żaka ; )

Izik, 15.12.2017 18:52

Drodzy forumowicze. A co sądzicie o podwyżce cen za prąd od stycznia 2018 r ?. Galopującym wzroście cen żywności, wody od połowy przyszłego roku / rząd będzie odgórnie ustalał ceny wody tzw. dobra zmiana/. To wszystko zapewne w ramach rządowego hasła rodzina +.

Izik, 15.12.2017 18:45

Rafi zadbaj o kulturę języka. Aż taka spinka nie jest potrzebna. Stanowisko dyspozytora ruchu czeka na Ciebie w ZGK. Trzeba tylko złożyć papiery i okazać się wymaganym wykształceniem. Przynajmniej spróbuj. Pozdrawiam.

antal, 15.12.2017 18:05

Nie wiem czy dobrze rozumiem rozkład jazdy na Bolecinie czy pierwszyy autobus z pętli bedzie odjeżdżał po 6?

abcabc, 15.12.2017 18:05

rozkład jazdy jest do konsultacji także wszystko może być jeszcze zmienione Wydział Inwestycji i Drogownictwa Urzędu Miejskiego w Andrychowie zwraca się z prośbą do mieszkańców o zgłaszanie ewentualnych uwag lub sugestii do pracowników wydziału, tel. 33 842 99 61, 842 99 62 lub drogownictwo@andrychow.eu

rafi, 15.12.2017 18:05

A kto pojdzie z lenartowicza na dworzec pks by zjechac do rynku i za minute jazdy zaplaci 2.50zl chyba tylko idiota,kursy maja odbywac sie z lenartowicza i maja byc po 1zl przez pol roku a potem po 2zl,a na wioski po 2.50zl.linia miejska lenartowicza rynek ma byc za polowe ceny,abcabc@ baranie nikt z osiedla na pojdzie na dworzec by zjechac do rynku co za idiota to wymyslil,autobusy beda jezdzily puste na tej linii.

rafi, 15.12.2017 17:57

A kto z pojdzieLenartowiczazjechacrzec na Krakowska by zjechac np. do biedronki i zaplaci jeszcze za minute jazdy 2.5zl,chyba tylko idiota.wszystkie kursy do Rynku z Lenartowicza i Wlokniarzy maja byc tak jak do tej pory a nie z dworca,w dodatku takie kursy maja byc po zlotowce przez pol roku a potem max 2zl.

zandrychowa, 15.12.2017 17:40

Dobrze to wygląda duża częstotliwość kursów, nowe autobusy Śmierdzące busy wypadną z gry

kalafior, 15.12.2017 16:45

Idiotyczne aby ktoś wsiadał na ul.Żwirki i Wigury i musiał jecha do Andrychowa przez Brzezinke i Sułkowice!Kto to wymyslił?Powinny jezdzic 2 linie Andrychów-Brzezinka tak jak do tej pory i druga linia przez Sułkowice.

abcabc, 15.12.2017 15:46

i gdzie są te wszystkie pieniacze którzy pluli i przepowiadali że wygra janiso hahahahah