Firma z Witkowic ruszyła z odsieczą dla szpitali. 'Decyzja zapadła błyskawicznie'

, Gospodarka, Wiadomości, KORONAWIRUS - wiadomości, 27.03.2020 21:00, red
Rzucili wszystko i zaczęli robić to, co lekarze i pracownicy służby zdrowia potrzebują teraz najbardziej.
Firma z Witkowic ruszyła z odsieczą dla szpitali. 'Decyzja zapadła błyskawicznie'
W sytuacji, gdy z każdej niemal strony dobiegają apele o pomoc dla służby zdrowia, firma Autokontener z Witkowic k. Kęt postanowiła przyłączyć się do akcji wspierania szpitali. Firma zajmuje się produkcją naczep specjalistycznych m. in. dla zespołów wyścigowych (w tym seria DTM), stacji telewizyjnych oraz wykonuje mobilne centra wystawowe.

Teraz postanowiła wykorzystać swoje możliwości i wiedzę w zupełnie innym celu.

- We wtorek rano na stronie www.sprzetdlaszpitali.pl jeden z naszych konstruktorów dostrzegł akcję społeczną opierającą się na produkcji przyłbic medycznych będących jednym ze sposobów ochrony przed wirusem. Przeanalizowaliśmy możliwości naszego parku maszynowego, które w ostatnim czasie były już dość ograniczone ze względu na bieżące zamówienia. Decyzja zapadła błyskawicznie – przesuwamy wszystko i rozpoczynamy produkcję! W ciągu jednego dnia zamówiliśmy materiał, a dział R&D zoptymalizował projekt przyłbicy. W środę rano stworzyliśmy prototypy z uwzględnieniem najbardziej ergonomicznych rozwiązań, natomiast po południu pierwsze 15 przyłbic trafiło do Powiatowego Szpitala w Oświęcimiu - mówi Karolina Palka, właściciel Firmy Autokontener.


W tym samym czasie akcja została rozpropagowana w mediach społecznościowych. W kilka godzin z prośbą o wsparcie zgłosiło się do firmy z Witkowic kilkanaście oddziałów z całej Polski.

- Priorytetem są dla nas lokalne placówki służby zdrowia na południu kraju. W piątek rano pierwsza dostawa w ilości 50 sztuk trafi do Szpitala Wojewódzkiego w Cieszynie na oddział zakaźny. Kolejne partie są w produkcji. Czas stworzenia jednej przyłbicy dzięki naszym możliwościom i technologii to niecałe 4 minuty! W tym momencie mamy materiału na 1 500 sztuk, ale zamierzamy wykonać ich tak dużo na ile tylko pozwolą nam nasze możliwości produkcyjne. Ograniczeniem są jednak braki surowca u dostawców (płyta PETG 0,8 mm). Dlatego apelujemy do wszystkich lokalnych przedsiębiorców, którzy mogą mieć do niego dostęp o kontakt z nami. Jeśli ktoś ma możliwości produkcyjne, chce zrobić coś dobrego i wesprzeć akcje, także prosimy o kontakt – udostępnimy projekt i parametry do produkcji. - dodaje pani Karolina.

- Bardzo doceniamy pracę lekarzy w tym ciężkim czasie. Są naszymi bohaterami. Chcemy choć w najmniejszym stopniu im pomóc i podziękować. Dlatego też cały projekt finansujemy z własnych środków, a przyłbice oddajemy do placówek medycznych całkowicie za darmo - mówi Karolina Palka.


foto: materiały prasowe

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy