Dwie inwestycje, które zmienią oblicze centrum miasta [FOTO]

, Gospodarka, Wiadomości, 13.03.2019 16:45, PG

W gminie Kęty ogłoszono dwa nowe przetargi. Będzie remont targu i kamienicy.

Dwie inwestycje, które zmienią oblicze centrum miasta [FOTO]

Kęcki magistrat ogłosił kilka dni temu dwa istotne przetargi. Pierwszy z nich dotyczy zmiany sposobu użytkowania kamienicy przy Rynek 13 w Kętach poprzez nadanie jej społecznie użytecznych funkcji.

Roboty budowlane mają polegać na częściowych wyburzeniach i remoncie, m.in. renowacji ścian, wymianie podłóg i termomodernizacji. Wykonana zostanie też wewnętrzna instalacja i kotłownia gazowa na poddaszu. Wykonawca ma także zająć się zagospodarowaniem terenu. Termin wykonania robót to 31 sierpień 2020 rok. Koszt przebudowy kamienicy to około 5, 2 mln zł, z czego 3,5 mln zł to unijna dotacja w ramach programu "Rewitalizacja miast średnich i małych".

Kolejną ważną inwestycją, która się szykuje w centrum miasta to przebudowa targowiska przy ul. Kazimierza Wielkiego w Kętach. Zgodnie z planem ma nastąpić rozbiórka istniejących stoisk targowych, oświetlenia i zdroju czerpalnego. Później ma być położona kostka na terenie placu targowego oraz ma być wykonany remont chodnika i miejsc parkingowych.

Wybudowanych zostanie osiem straganów handlowych, toaleta, nowe oświetlenie oraz monitoring. Wszystko ma być gotowe już w sierpniu tego roku. Koszt tego zadania to około 900 tys. zł.

A tak ma wyglądać kamienica Rynek 13 w Kętach po remoncie.

Zobaczcie.
Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

KK, 14.03.2019 17:33

@Maniek, miro pudło, ale próbuj dalej grzebać w życiorysach, łysa miernoto z intelektem piłki lekarskiej. "Se" uzupełnij wykształcenie lub w twoim przypadku "se" kup słownik języka polskiego z naszych podatków.

Maniek, 13.03.2019 23:04

Wiesiu daj se siana z tym parkingiem bo jesteś już śmieszny. Sztachnij się gazem :-)

KK, 13.03.2019 20:34

Co z prywatnym parkingiem na miejskiej działce? Teraz już wiadomo na co pójdzie kolejna gigantyczna podwyżka podatków, już trzecia za rządów Klęczara, a dług miasta około 60 milionów złotych.

sowa, 13.03.2019 17:59

Czyli nowe miejsca pracy dla swoich.A śmieci po 14 zł.

ulubieniec, 13.03.2019 17:08

Czyżby kolejna próba rewitalizacji kęckiego rynku, a ile już pieniążków podatników wchłonęła ta kamienica ? Czy w punkcie informacji turystycznej dowiemy się o lokalizacji szaletu publicznego ?

Turboplazmotron, 13.03.2019 17:03

Ciekawe czy w Andrychowie uda się kiedyś zmusić właściciela budynku w centrum miasta żeby coś z nim zrobił? Swoją drogą ciekawe kto zapłacił za plandekę która jest na nim powieszona .