Duża firma z Andrychowa zmieni właściciela?

Andrychów, Gospodarka, Wiadomości, 12.09.2017 10:10, (red)
Zainteresowany zakupem jest fundusz z Holandii.
Duża firma z Andrychowa zmieni właściciela?

 

Wosana SA z siedzibą w Andrychowie to duży producent wód, soków i napojów owocowych. Ma zakłady w Andrychowie, Turowie koło Częstochowy i Damnicy w okolicach Słupska.

Według „Pulsu Biznesu” właściciel Wosany zdecydował się na sprzedaż firmy, a zainteresowany zakupem jest holenderski fundusz Coöperatief Avallon MBO II U.A. z siedzibą w Amsterdamie, który zgłosił już do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów zamiar przejęcia kontroli nad Wosana SA.

Jak informuje gazeta, holenderski fundusz specjalizuje się w zakupie perspektywicznych spółek, a taką bez wątpienia jest Wosana – rynek soków, napojów ciągle się bowiem rozwija.

Holendrzy są zainteresowani zakupem 100%  akcji Wosany.

Jak informuje w komunikacie UOKiK, Coöperatief Avallon MBO II UA jest spółdzielnią prawa holenderskiego realizującą inwestycje kapitałowe funduszu inwestycyjnego typu private equity Avallon MBO Fund II C.V. z siedzibą w Amsterdamie (Holandia). Wnioskodawca prowadzi działalność inwestycyjną polegającą na nabywaniu lub obejmowaniu bezpośrednio lub za pośrednictwem spółek zależnych akcji/udziałów podmiotów o określonych parametrach finansowych. Inwestycje Wnioskodawcy są ukierunkowane w przeważającej mierze na transakcje realizowane wspólnie z menedżerami (tzw. wykupy menedżerskie – MBO) i obejmują głównie wykup akcji w sytuacji ich sprzedaży przez dotychczasowych właścicieli lub inwestycje w podmioty prywatne zarządzane przez założycieli. Obszar działalności spółek portfelowych należących do grupy kapitałowej, do której należy Wnioskodawca jest zróżnicowany, a realizowane przez Wnioskodawcę oraz inne podmioty inwestycyjne należące do Grupy Kapitałowej AVALLON inwestycje nie są ukierunkowane na określoną gałąź handlu lub przemysłu.

 

Na razie nie wiadomo, czy Wosana zmieni właściciela. Potrzebna jest do tego zgoda UOKiK. Warto jednak dodać, że pogłoski o sprzedaży tej firmy pojawiły się już w 2010 roku.

 

 

foto: wosana.pl

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: kontakt@mamNewsa.pl

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Stanislawa_2801, 07.10.2017 13:38

Wszystko co intratne przechodzi w obce ręce - w dalszym ciągu. Takie rzeczy działy się za czasów PO i PSL, ponoć PIS odkupuje majątek sprzedany przez poprzednią koalicję, więc nie rozumim dlaczego Wosana nie może przejść w ręce Polaków, przecież budżet jest pełen kasy wg. Morawieckiego.

starymoher, 12.09.2017 08:20

Czyli będziemy robić na holenderskich emerytów.