Drastyczna podwyżka opłat za wywóz śmieci

, Gospodarka, Wiadomości, 19.12.2018 13:10, red
Potwierdziły się nasze informacje sprzed kilku tygodni.
Drastyczna podwyżka opłat za wywóz śmieci
Tanio już było. Przez wiele lat mieszkańcy gminy Wieprz mieli jedną z najniższych w regionie opłat za wywóz śmieci – to było zaledwie 5 zł od osoby miesięcznie, jeśli ktoś segregował odpady, a segreguje większość rodzin.

Obecnie realia są jednak zupełnie inne. Rząd podnosi tzw. opłatę środowiskową za składowanie śmieci na wysypisku, w górę idą ceny energii i koszty pracy. Skalkulowała to firma, która wygrała przetarg na wywóz śmieci. Efekt jest taki, że samorządowcy musieli wprowadzić drastyczną podwyżkę opłat za wywóz śmieci.

W środę (19.12) zdecydowali, że mieszkańcy gminy Wieprz zapłacą od nowego roku aż 13 zł od osoby miesięcznie. Za głosowało 9 radnych, 4 było przeciwko, a 2 wstrzymało się od głosu.

Jeśli ktoś nie segreguje zapłaci 26 zł od osoby miesięcznie.

Podobnie zresztą jest w wielu innych gminach. Propozycja podniesienia opłaty śmieciowej do 13 zł od osoby jest również m.in. w Andrychowie. Radni dopiero będą się nią zajmować. Na razie w Andrychowie mieszkańcy płacą 10 zł od osoby miesięcznie.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

MieszkaniecOsiedla, 19.12.2018 20:23

Podwyżki podwyżki a kiedy obniżki? Państwo musi być stać na nierobów z 500+ na nowe krzesła do urzędów podwyżki i premie dla urzedasow. Ciekawe kiedy ludzią zaczniecie dawać a nie zabierać. A Ty kolego Martynowski nie ciesz się że mieszkasz w Anglii i Cię stać ja bym się wstydził w ogóle tym chwalic. Żyj w Polsce miej działalność gospodarczą plac podatki i opłacaj pracowników i żyj na poziomie i wtedy się pochwal że Cię stać... Cwaniaki z zagranicy 7 funtów na godzinę i błyszczy jeden z drugim a do Polski przyjedzie to u matki na garnuszku siedzi bo hajs przecpany. Także Panie i Panowie zróbmy protest ogolno krajowy w imię tego żeby zaczeli dawać a nie brać :D

prawda, 19.12.2018 20:14

do Anglii to sami nieudacznicy wyjeżdżają albo tacy co z prawem mają na bakier

xpek, 19.12.2018 19:24

brawo PIS . głosujcie na nich dalej.w 2019 roku nowy program DROŻYZNA +

kukus, 19.12.2018 17:55

Masz rację martynowski siedź dalej z tymi brudasami, allachami tam w Anglii i dymaj na zmywaku heh chyba dawno nie byłeś w Andrychowie czasy się zmieniły i jesteśmy dale z całą rodziną w Polsce i jestem z tego DUMNY!!!!!!!!!!!

martynowski, 19.12.2018 15:51

może być nawet 18zł za osobę, stać mnie pracuję w Anglii :P A wy dalej róbcie w Andrychowie, gdzie wszędzie zarobicie 1800zł w mieście wiecznych atrakcji

wolfgang, 19.12.2018 15:36

Prezydent Duda ciągle się uczy. Teraz będzie się musiał nauczyć, że do prof. Gersdorf mówi się "pani prezes Adrian jest stosunkowo tępawym uczniem,który się uczy,ale nic z tego nie rozumienie bez przyczyny został wystawiony do wiatru przez kulawego,który traktuje go jak pomiotło on teraz ma wykrzyczeć suwerenowi,na prowincjonalnym rynku? Teraz Adrian już się nie uczy, on się moczy, bo wie co i jak. Nadchodzi , jest pewne i nieuchronne. Niech będzie pochylony. Budyń to zwykła bolszewicka miernota, nie przeszkadzało mu ustawienie wolfgangowej przybłędy, przydupasa i oszusta z poznania w TK, jego poziom wyznaczają lewizny w nowotomyskiej szkole gotowania na gazie i podrzucania fajerek

kalafior, 19.12.2018 15:27

Tak jakby nie można było policzyć;ile śmieci oddają mieszkańcy bloków a ile prywatnych budynków .Dopasować adekwatnie ceny do oddawanych śmieci ,możewtedy ludzie zaczną lepiej segregować odpady.

kalafior, 19.12.2018 15:22

Wieprz 5 zł a mieszkańcy gminy Andrychów 10zł.To było mądre.

aleocochodzi, 19.12.2018 13:49

Rząd podniósł opłatę. A zadał ktoś pytanie dlaczego? Opłaty do Eurokouchozu za emisję co2, za składowanie odpadów, za pobór wody, ogólnie za zmiany klimatyczne. To jest walka z człowiekiem. Frajerem jest ten który sądzi że unia więcej daje niż zabiera.

repart, 19.12.2018 13:10

A było choć raz tak że takie podwyżki były przed a nie po wyborach?