Darmowy bus na razie zostaje

, Gospodarka, Wiadomości, 29.03.2019 16:30, red
Na razie na pewno w kwietniu nic się nie zmieni.
Darmowy bus na razie zostaje
W poprzedniej kadencji ówczesny burmistrz Wadowic Mateusz Klinowski wprowadził darmowego busa, który od rana do nocy kursuje po Wadowicach. Darmowego dla pasażerów, bo za utrzymanie tego połączenia płaci gmina. W regionie to było to wręcz rewolucyjne rozwiązania.

Potem częściowo w ślady Wadowic poszedł Andrychów, który wprowadził darmowe połączenia w gminnej komunikacji dla dzieci, młodzieży i seniorów.

Na razie darmowy bus w Wadowicach nie zostanie zlikwidowany. Umowa z PKS Pszczyna, który wykonuje te obsługi, kończy się z końcem marca, ale zostanie przedłużona przez nowego burmistrza Bartosza Kalińskiego. W kwietniu na pewno nic się nie zmieni. Co dalej?

W magistracie pracują nad nowym rozwiązaniem. Wstępne plany zakładają wprowadzenie nie jednej, a dwóch linii komunikacyjnych w mieście. Burmistrz. B Kaliński poinformował, że być może będą miały one charakter odpłatny.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: kontakt@mamNewsa.pl

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy