Czy w autobusach są zimowe opony? Sprawdziliśmy

, Gospodarka, Wiadomości, 03.01.2019 12:00, DK
W Polsce nie ma obowiązku jazdy na zimowych oponach, ale - wydaje się - że przynajmniej przewoźnicy powinni je mieć.
Czy w autobusach są zimowe opony? Sprawdziliśmy
W środę (2.01) sprawdziliśmy na jakich oponach jeżdżą autobusy w regionie. Okazuje się, że większość przewoźników w regionie używa opon zimowych. Tak jest m.in. z autobusami MZK Kęty.

Zimówki są również w autobusach komunikacji gminnej w Andrychowie, obsługiwanych na zlecenie gminy przez firmę MK Trans. Brak typowo zimowego ogumienia zauważyliśmy w autobusach w Andrychowie, obsługiwanych na zlecenie gminy przez PKS Południe.

Kierowcy tej ostatniej firmy skarżą się, że muszą niepotrzebnie ryzykować. Może trzeba wprowadzić przepis obligujący przewoźników do zakładania na zimę opon zimowych? To rozwiązanie z pewnością poprawiłoby bezpieczeństwo pasażerów i innych użytkowników dróg.


Autobus MZK Kęty


Autobus MZK Kęty


Zdjęcie koła autobusu obsługiwanego przez PKS Południe

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Keson, 05.01.2019 05:25

Jak sie umie jezdzic to nawet na nie zimowej oponie się jedzie, Doświadczenie firmy Janiso potwierdza, że kierowca z doświadczeniem daje pewność i bezpieczeństwo na drodze