Budynek w Nowej Wsi wyróżniony

, Gospodarka, Wiadomości, 11.03.2016 13:40, NEWSY CZYTELNIKÓW
Małopolskie inwestycje docenione w Konkursie Fasada Roku 2015!
Budynek w Nowej Wsi wyróżniony

Po raz dziewiąty konkurs firmy Baumit wyłonił najciekawsze elewacje roku, wskazując aktualne trendy i kierunki rozwoju dla branży architektoniczno-budowlanej. Jury nie miało łatwego zadania. Wysoka ranga wydarzenia przyciągnęła tym razem blisko 200 kandydatów, wśród których z łatwością można było dostrzec prawdziwe „perełki”.

 

Po wielogodzinnych obradach wyłoniono 5 zwycięzców i przyznano w sumie 6 wyróżnień. W gronie realizacji docenionych przez profesjonalne Jury znalazły się również inwestycje z Krakowa oraz Nowej Wsi.

 

W jury zasiedli uznani oraz doświadczeni architekci, osoby zawodowo związane z budownictwem, jak również przedstawiciele mediów branżowych. Na starcie rywalizacji o tytuł Fasady Roku 2015 i nagrodę główną w wysokości 10 000 zł stanęło blisko 200 obiektów z całej Polski, których elewacje zrealizowano z wykorzystaniem kompletnej technologii Baumit.

 

Budynki walczące o miano Fasady Roku 2015 oceniane były w tym roku aż w pięciu kategoriach konkursowych: „budynek jednorodzinny nowy”, „budynek wielorodzinny nowy”, „budynek po rekonstrukcji i adaptacji”, „budynek niemieszkalny” oraz „budynek po renowacji”.

 

Projekty zakwalifikowane do konkursu rozpatrywane były pod względem zastosowanej kolorystyki i struktury elewacji, jak również ich kreatywnych połączeń, podkreślających walory budynku oraz wkomponowujących budynek w otoczenie. Jurorzy zwracali również uwagę na dbałość o detale architektoniczne a także, w przypadku budynków po renowacji, poszanowanie ich historycznej tradycji. 

 

W kategorii „budynek jednorodzinny nowy” wyróżnienie za podkreślenie dynamizmu formy budynku,  poprzez mocny, czytelny podział brył w powiązaniu z użytym materiałem, otrzymał z kolei budynek mieszkalny zlokalizowany w miejscowości Nowa Wieś.

 

Autorem projektu jest arch. Paulina Stach Szafarczyk z pracowni Flexiforma Architekci, która zgłosiła obiekt do konkursu. Budynek własności prywatnej wybudowany został metodą gospodarczą.

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

infocar, 11.03.2016 12:58

Maryja, burmistrz Tomasz Żak nie dopuszcza innych kształtów dachów niż te, które podobają się jemu (poprzednik tak samo) i zablokował zmiany w MPZP, które dopuszczałyby takie budownictwo. Sam składałem wniosek. Odrzucony.

maria, 11.03.2016 12:29

coś pięknego podoba mi się.