Budowy na krajówce wchodzą w nowy etap. Od czwartku zmiana organizacji ruchu

, Gospodarka, Wiadomości, 23.01.2020 08:30, INFORMACJA PRASOWA
Trwa budowa nowego ronda na drodze krajowej nr 52, rusza także budowa nowego mostu na Skawie.
Budowy na krajówce wchodzą w nowy etap. Od czwartku zmiana organizacji ruchu
Łagodny sezon zimowy pozwala na kontynuację prac przy budowie ronda na DK52 w Wadowicach, co wykorzystuje wykonawca. Rondo zastąpi skrzyżowanie o przesuniętych wlotach drogi krajowej nr 52 z ulicami: Wenecja i Wałowa.

- W czwartek 23 stycznia 2020 r, po zmianie organizacji ruchu polegającej na zajęciu części pobocza rozpoczną się prace przy budowie muru oporowego. Umowa z firmą Eurovia Polska S.A. podpisana została we wrześniu 2019 r. i zgodnie z nią w ciągu ośmiu miesięcy mają zostać wykonane wszystkie prace. Do czasu budowy nie będzie wliczany okres zimowy od 15 grudnia do 15 marca - informuje Iwona Mikrut z krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.


Do tej pory wykonano sieć kanalizacji deszczowej. 22 stycznia 2020 r. na „ostatniej prostej” są prace przy budowie siódmej studni kanalizacyjnej, a 23 stycznia zajęty zostanie fragment pobocza po prawej stronie drogi i rozpocznie się budowa muru oporowego.

W ramach prowadzonej inwestycji znalazły się:
- rozbudowa drogi krajowej nr 52,
- budowa ronda na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 52 i ul. Wałowej,
- rozbudowa skrzyżowania drogi krajowej nr 52 z ul. Wenecja,
- rozbiórka, budowa i przebudowa zjazdów indywidualnych i publicznych
- budowa chodnika, ścieżki rowerowej, ciągu pieszo-rowerowego, zatok autobusowych, konstrukcji oporowych, kanalizacji deszczowej,
- rozbudowa oświetlenia drogowego.


Koszt wszystkich prac wyniesie prawie 5 mln 698 tys. zł brutto.

xxx
Natomiast 11,5 mln pochłonie budowa nowego mostu na Skawie, na tej samej drodze.

Powstaje tam już tymczasowa przeprawa przez rzekę. Budowany objazd umożliwi ruch dwukierunkowy.

- Remont przewiduje całkowitą wymianę nawierzchni jezdni i chodników. Most będzie miał nowe bariery, nowe oświetlenie, kanały technologiczne oraz system odwodnienia. Co ciekawe, sieć gazowa przebiegająca obecnie mostem zostanie przebudowana i poprowadzona...- informuje burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

barte, 23.01.2020 13:24

A co z BDi??????????????????