Biskup zarządził dyspensę. W piątek w diecezji bielsko-żywieckiej można jeść kiełbasę i mięso

, Gospodarka, Wiadomości, 19.06.2019 10:15, red
.
Biskup zarządził dyspensę. W piątek w diecezji bielsko-żywieckiej można jeść kiełbasę i mięso
Ordynariusz diecezji bielsko-żywieckiej ks. biskup Roman Pindel udzielił dyspensy od postu piątkowego dotyczącego spożywania potraw mięsnych. Chodzi o piątek, 21 czerwca.


DYSPENSA OD WSTRZEMIĘŹLIWOŚCI OD POKARMÓW MIĘSNYCH I ZACHOWANIA DNIA POKUTY

Dla dobra duchowego wszystkich wiernych pragnących uszanować zasady religijne i moralne, na podstawie kan. 87 KPK, udzielam w piątek 21 czerwca 2019 roku, wszystkim wiernym przebywającym na terenie Diecezji Bielsko-Żywieckiej dyspensy od obowiązku wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i zachowania dnia pokuty.

Jednocześnie zachęcam do podjęcia dowolnej formy pokuty w innym czasie (np. odmówienie dowolnej modlitwy w intencjach Ojca Świętego lub złożenie ofiary na misje albo na biednych).

† Roman PINDEL
Biskup Bielsko-Żywiecki

Ks. Adam BIENIEK
Kanclerz Kurii
- czytamy w komunikacie diecezji bielsko-zywieckiej.


W skład diecezji bielsko-żywieckiej wchodzą m.in. parafie z terenu gmny Kęty, Andrychów i Wieprz. Dyspensa obowiązuje na terenie całej diecezji.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: kontakt@mamNewsa.pl

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

koparka3, 20.06.2019 11:02

Ale po co , potem nie będzie się z czego wyspowiadać

Keson, 20.06.2019 05:53

Zydzi maja SZABAT, Islamiści Ramadam, a Katolicy mają dyspense hahahhahahohohohohhihiihihihi.

dudek, 19.06.2019 16:48

Są tacy co ich to interesuje. A jeżeli kogoś to nie dotyczy to niech nie obraża innych. W końcu kiedyś każdy się przekona czy rację mają wierzący czy ateiści. Szanujmy się przynajmniej.

",,**,,", 19.06.2019 14:37

A kogo to interesuje??? Kazdy w piatek jak ma smak to sobie je mięsko i kiełbasy a czarnuchom nic do tego. WŁADEK ZYDEK bardzo dobry komentarz. Zabawny ten czlowieczek ktory gada o grzechu. Grzech to wy macie za wszystko bierzecie kase!!!!!!! Slub pogrzeb kolęda kazda msza za kase,skladki na prąd gaz, taca i jeszcze wam malo, to nie wiara,to czysty biznes!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

stachurski300, 19.06.2019 13:21

Pewnie za dużo kiełby ma na stanie w sklepach