Autobus z Andrychowa na Kocierz wreszcie zatrzymuje się na przystankach. Rozkład jazdy

, Gospodarka, Wiadomości, 20.07.2018 20:55, red
Dobre wiadomości dla pasażerów.
Autobus z Andrychowa na Kocierz wreszcie zatrzymuje się na przystankach. Rozkład jazdy
Połączenie autobusowe Andrychów - Kocierz zostało wprowadzone od maja. Problem w tym, że autobus zatrzymywał się tylko na pierwszym i końcowym przystanku. Nie zabierał pasażerów "po drodze", co było co najmniej dziwne. Dlaczego? Okazało się, że gmina nie posiadała formalnej zgody Zarządu Dróg Wojewódzkich, aby autobus mógł zatrzymywać się na przystankach przy drodze wojewódzkiej.

Taka zgoda została wydana dopiero w tym tygodniu. Autobus na trasie Andrychów - Kocierz zatrzymuje się już na przystankach. To dobra informacja dla pasażerów, którzy chcą dojechać z Andrychowa w kierunku Targanic, nawet niekoniecznie na Kocierz.

Poniżej prezentujemy rozkład jazdy nowej Lini.

Co ciekawe, po linii Andrychów - Kocierz kursuje niebieski, wynajęty autobus. Dlaczego nie nowy, skoro gmina kupiła ich aż 14? Tu znowu sytuacja jest skomplikowana. Okazuje się, że póki co formalnie linia na Kocierz nie może być obsługiwana którymś z autobusów zakupionych w ramach unijnej dotacji. Nie pozwala na to umowa, na mocy której dotacja została przyznana (gdy pisano unijny wiosek nie planowano linii na Kocierz i nie została ona ujęta w dokumentacji).

AKTUALIZACJA:

UWAGA: 1 sierpnia 2018r. linia na Kocierz została zlikwidowana!
A tutaj linki do rozkładów na pozostałych liniach:

1. Linia Osiedle

2. Linia Roczyny

3. Linia Brzezinka

4. Linia Targanice

5. Linia Nawieśnica

6. Linia Bolęcina

7. Linia Rzyki

8. Linia Zagórnik

9. Linia Inwałd Korcza


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

zandrychowa, 22.07.2018 21:24

Fajnie że teraz autobusy są bezpłatne dla uczniów. Mnóstwo dzieciaków z tego korzysta

glowa, 22.07.2018 16:50

Dalej kłamiesz i manipulujesz. Słabe to.

barte, 22.07.2018 16:41

Przecież kubień krytykował autobusy słuchałem.Jemu praktycznie nic się nie podoba a sam jak rządzili z Pietrasem niewiele zrobili dla gminy Andrychów

Zakolog, 22.07.2018 11:18

Odpowiedź dla komentatora at_na_loj, realizująca zgłoszony postulat konstruktywnej krytyki. Mieszkańcy powinni interesować się podróżami służbowymi oficjalnych organów ich reprezentujących, choćby ze względu na fakt, iż są fundatorami. Ale jest też drugi powód, który wydaje się znacznie ważniejszy i sprowadza się do pytania : jaką funkcję w oficjalnej delegacji miasta pełniła Dziunia nie będącą pracownikiem urzędu? Czy pani Dorota, to taka andrychowska wersja Melanii Trump, ocieplająca wizerunek oficjalnego organu?

`, 21.07.2018 18:17

A tak na marginesie ile ty Zdzisek masz tych nicków z których tak się wychwalasz po różnych forach ?

`, 21.07.2018 18:13

Drogi zwolenniku Totalnych nieudaczników ...... "Nadzieja matka głupich" ....... :-)

atnaloj, 21.07.2018 17:21

Drodzy zwolennicy PiS-u, mam nadzieję, że w zbliżających wyborach przegracie z kretesem ... smutnym byłby dla mnie i innych ludzi szanujących sobie normalność fakt, iż to od waszych decyzji będzie zależeć przyszłość moja i najbliższych, mam przykład co dzieje sie w kraju i to bardzo do Was zniechęca..., już od trzech kadencji stosujecie czarny PR, i co..., i na szczęście przysłowiowe "jajco", niedobrze robi się od Waszych kłamliwych i oszczerczych postów na temat obecnego Burmistrza, nawet sycylijska mafia wyrzynając sie nawzajem rodzinę pozostawiała w spokoju, po cóż tykacie panią Dorotę co ma wspólnego z Waszą brudna polityką, drażni Was, że ktoś może być szczęśliwy i ma pieniądze na podróże ..., no to może ruszcie tyłki sprzed komputera i zamiast wypisywać głupoty na innych zabierzcie sie za jakaś konstruktywna pracę, to również Was będzie stać aby gdzieś wyjechać ...

ranyjulek, 21.07.2018 14:10

do rzeczy: może faktycznie mamnewsa podało by ceny biletów na te linię bo rzeczywiście wiadomości od mieszkańców są niepokojące. Albo potwierdzic albo zaprzeczyć a może coś się polepszyło w tej kwestii?

ranyjulek, 21.07.2018 14:08

"barte czyli tomuś" - może już wystarczy tych twoich kłamstw: i wyjeździe Żaka do Gruzji i innych jakie dla odmiany mają niszczyć andrychowian?

kaczor, 21.07.2018 14:02

głowa - nie rób sobie nadziei. O wyprawie Żaka z kolegami i partnerką do Gruzji "barte" pisał że za swoje i na zasłużone wakacje. Potem wyszło że za podatników (poza partnerką) i w delegację. Barte kłamie w żywe oczy, złapany nie przeprasza tylko dalej kłamie na kolejny temat. Taki już jest "barte vel tomek " -jak mówią o nim andrychowianie

kaczor, 21.07.2018 13:59

po ile bilety? Ludzie piszą w innym miejscu że dużo drożej niż po gminie dlatego pytam. Może mamnewsa napisać?

glowa, 21.07.2018 10:58

barte, kolejny raz jesteś łapany na kłamstwie i zachowujesz się jak gdyby nigdy nic. Wszystko po tobie spływa? Brawo:(!

`, 21.07.2018 10:11

Psikuta miałeś przekonać mamę żeby nie brała na ciebie 500+ od "pisuarów" a pierwsza w kolejce rękę wyciąga :-0

`, 21.07.2018 10:07

Kity na zebraniach "pisuarów" nie przechodzą .......... W tej dziedzinie brylują pełowczaki z tobą Psikua na czele.

xpek, 21.07.2018 10:01

takie kity co wciskaj pisuarom na zebraniach partyjnych

`, 21.07.2018 08:56

"jak wiadomo przez rządy PISuarów wszystko tak podrożało że szkoda gadać." ......... Zwłaszcza Paliwo za was było po 6zł a za "PISuarów" jest po 5.20zł ........ OOO HA HA HA ........... dodajmy do tego że większość rodzin ma 500+ na dzieci czyli można powiedzieć że WSZYSTKO POTANIAŁO :-)

glowa, 21.07.2018 08:27

barte, nie kłam. Kubień nie skrytykował komunikacji, ale śmierdzące diesle. Kto nie wierzy może posłuchać tutaj: http://www.radiokrakow.pl/debaty/samorzadowe-czwartki-prosto-z-andrychowa/

szpp, 21.07.2018 07:52

ludzie sobie cenią że komunikacja jest bezpłatna dla dzieci i emerytów i to jest najważniejsze. zawsze zostanie trochę pieniędzy w kieszeni a jak wiadomo przez rządy PISuarów wszystko tak podrożało że szkoda gadać.

Zakolog, 20.07.2018 22:20

Jezu Tomuś chyba musisz zainwestować w nowego szefa od propagandy, bo tych Twoich narracji już nawet andrychowscy gimnazjaliści nie łykają. Ten niebieski tomkobus, dlatego nie kursuje na linii regularnej, ponieważ połączenie między Kocierzem a Andrychowem w pewnej części przebiega przez obszar województwa śląskiego, a w takim przypadku musisz mieć zezwolenie dwóch marszałków – śląskiego i małopolskiego, zezwolenie, które może otrzymać tylko koncesjonowany przewoźnik. I dlatego musiałeś takiego wynająć, ponieważ ZGK pod Twoim nadzorem nie posiada takiej koncesji, dlatego też oddałeś cały andrychowski transport publiczny w ręce prywatnych przewoźników i bulisz im z kasy miejskiej grubo ponad dwie bańki puls jeszcze do tego dałeś im w użytkowanie te 14 składaków po prawie milionie każdy. Prawda, że to znacznie prostsze wyjaśnienie, od tych mrzonek unijnych ?

barte, 20.07.2018 21:55

Niestety dla pisowskiej opozycji nowe połączenia w całej gminie są złe.Komunikacja została wczoraj skrytykowana przez kubienia