Andrychów wspiera Ukrainę wozami strażackimi. Wkrótce jedzie tam drugie auto

Region, Andrychów, Gospodarka, Wiadomości, 10.05.2018 17:00, red
W czerwcu już drugi stary wóz strażacki z gminy Andrychów trafi w ramach pomocy humanitarnej na Ukrainę.
Andrychów wspiera Ukrainę wozami strażackimi. Wkrótce jedzie tam drugie auto
2 lata temu do miejscowości Starożyniec na Ukrainie trafił 35-letni samochód gaśniczy z OSP Zagórnik. Strażacy ochotnicy z Zagórnika otrzymali nowy wóz, a ich stary niemalże zabytkowy służy teraz ukraińskim strażakom.

Gmina Andrychów od kilku lat współpracuje ze miejscowością Starożyniec. Teraz do tej ukraińskiej miejscowości trafi stary, używany samochód gaśniczy – "składak" star-jelcz - który w ostatnich latach był na wyposażeniu OSP Sułkowice-Łęg. Samochód ma 31 lat, ale jest sprawny.

- Samochód zostanie przekazany Ukraińcom w ramach pomocy humanitarnej. Z pierwszego samochodu, z Zagórnika, są bardzo zadowoleni. Tam jest zapotrzebowanie na tego typu pomoc, brakuje tego typu sprzętu. Dlatego pomagamy. Będziemy się starali im także przekazać stare lampy, które u nas są zastępowane nowymi ledowymi. U nas nowe lampy są niemal wszędzie, a tam są wioski gdzie jest tylko jedna lampa, bo nie ma pieniędzy na zakup kolejnych. Tak jak dawniej zachód pomagał Polsce, tak teraz dla Ukrainy my jesteśmy zachodem. I naprawdę są wdzięczni za taką pomoc – mówi Marcin Putyra, kierownik Wydziału Turystki, Sportu i Kultury w Urzędzie Miejskim w Andrychowie.

Oficjalne przekazanie wozu na Ukrainie zaplanowano na 21 czerwca.

Wcześniej, już 26 maja, w OSP Sułkowice Łęg odbędzie się oficjalne przekazanie nowego wozu sułkowickim strażakom – nowoczesnego samochodu marki volvo, który już od kilku miesięcy jest wykorzystywany przez OSP Sułkowice-Łęg.


Nowy wóz OSP Sułkowice-Łęg.foto: OSP Sułkowice Łęg

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Keson, 12.05.2018 03:43

Ku...a KARTE se kupcie a nie rozdawajcie BANDEROWCĄ

zandrychowa, 11.05.2018 18:27

To nie jest poprawnie politycznie