Andrychów dostał pieniądze za autobusy

, Gospodarka, Wiadomości, 07.01.2019 14:45, red

Długo samorządowcy żyli w niepewności.

Andrychów dostał pieniądze za autobusy

Dokładnie rok temu Andrychów ruszyła gmina komunikacja w Andrychowie. Za ponad 10 mln zł gmina kupiła 14 nowych małych autobusów. Pieniądze miały być refundowane z unijnego programu, ale Andrychów musiał czekać na nie bardzo długo.

Sytuacja była niepewna, w kampanii wyborczej stała się nawet przedmiotem politycznych przepychanek. Radni opozycyjni do burmistrza Tomasza Żaka zarzucali mu, że pozyskał wirtualne pieniądze. Padały wręcz zarzuty, że Andrychów może wpaść w poważne tarapaty finansowe. Na dodatek pod koniec roku radni podejmowali decyzje o zaciągnięciu kolejnego kredytu, bo pieniądze z dotacji nie wpływały, a bieżące wydatki gmina musiała realizować.

Duża kwota – dokładnie 6 mln 726 tys. zł z dotacji wpłynęła na konto gminy dopiero 7 stycznia.

- W ramach tego projektu w ubiegłym roku przyszło już ponad dwa miliony. Zatem z zakupu autobusów, który kosztował ok. 11 mln blisko 9 mln zostało zrefundowane – informują andrychowscy urzędnicy.

Projekt jest jeszcze w trakcie realizacji – do rozliczenia pozostaje m.in. część dotacji pozyskanej na remont ulicy Włókniarzy.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

krl13, 08.01.2019 10:35

Mam nadzieję, że poprawi się rozkład sobotnich połączeń, bo póki co mega lipa!

taranczako, 07.01.2019 21:16

dwie kropki! Piszesz bez zastanowienia bo nie wybrano p. Kubienia na funkcje Burmistrza i nie ma obowiazku a nawet narzedzi by burmistrzowskie obietnice realizowac skoro nie jest burmistrzem cytuje to zdanie - Kubien kłamca i oszust miał wprowadzic bezpłatną komunikację miejską dla wszystkich mieszkańców Gminy od stycznia i co??? Wywalic go z przewodniczacego Rady!!!!!!! Oszust!!!!!!!! Klamca!!!!!!!!!!!!!

Ca-ro, 07.01.2019 20:43

Dotacja ,dotacją tylko dlaczego autobusy nie wróciły na wyremontowaną ul. włókniarzy

",,**,,", 07.01.2019 19:59

Kubien kłamca i oszust miał wprowadzic bezpłatną komunikację miejską dla wszystkich mieszkańców Gminy od stycznia i co??? Wywalic go z przewodniczacego Rady!!!!!!! Oszust!!!!!!!! Klamca!!!!!!!!!!!!!

Keson, 07.01.2019 19:39

i gdzie jest KUBIEN i KOBIELUS teraz chetnie posukam bo zarzuty robili takie, że HEJ