Żłobki Szkarbek oferują opiekę nad dziećmi w wieku od 6 miesięcy do 3 lat.

Region, Andrychów, Kęty, Zator, Artykuły sponsorowane, Wiadomości, 22.10.2017 15:10, ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Żłobki Szkarbek oferują opiekę nad dziećmi w wieku od 6 miesięcy do 3 lat.
Naszym priorytetem jest zapewnienie dzieciom bezpieczeństwa, dlatego Żłobki są monitorowane. Dostęp do monitoringu mają również rodzice. W trakcie pracy mogą Państwo na żywo obserwować swoją pociechę w Żłobku. Dodatkowo do Państwa dyspozycji jest internetowy system e-dziennika, pozwala on zgłaszać nieobecności, monitorować frekwencję dziecka w Żłobku, wysyłać i odbierać wiadomości.

Uczymy przez zabawę. W Naszych Żłobkach prowadzone są zajęcia z wykorzystaniem elementów Metody Krakowskiej. Podstawowym założeniem metody jest stymulacja rozwoju intelektualnego dziecka poprzez mechanizm neuroplastyczości mózgu czyli zmianie reprezentacji korowych w wyniku organizowanych podczas zajęć doświadczeń.

Podczas zajęć wykorzystujemy także elementy metody Ruchu Rozwijającego W. Sherborne. Wspomaga ona rozwój w sferze emocjonalnej i społecznej, uczy współdziałania z rówieśnikami, pozytywnego wykorzystania nagromadzonej energii, koncentrowania się na wykonywanym zadaniu.
oprócz codziennych zajęć edukacyjnych i ruchowych w cenie abonamentów zapewniamy także rytmikę, dogoterapię i zajęcia logopedyczne.

Rytmika pełni ważną role w kształtowaniu wrażliwości słuchowej, poprawnej koordynacji ruchowej oraz korelacji układu oddechowego, fonacyjnego i artykulacyjnego. Wyrabiają orientację w czasie i przestrzeni, umiejętność koncentracji uwagi, aktywizują myślenie. Dodatkową zaletą zajęć rytmicznych jest to, iż dzieci chętnie w nich uczestniczą, wkładają wiele wysiłku w realizację określonych zadań i świetnie się przy tym bawią. Dzieci stają się bardziej otwarte, pewne siebie, rozluźnione, łatwiej nawiązać z nimi kontakt.

Dogoterapia to zajęcia z psem, które mają na celu stworzenie pozytywnego kontaktu pomiędzy dziećmi a psem. W trakcie spontanicznej, radosnej zabawy (ukierunkowanej przez dogoterapeutę) dzieci przyzwyczajają się do kontaktu z psem, głaszczą go, karmią. Zajęcia dostarczają pozytywnego ładunku emocjonalnego, satysfakcji z obcowania z psem, przełamują lęki w kontaktach z otoczeniem, stymulują rozwój zmysłów i postrzegania oraz kształtują wśród dzieci odpowiednie postawy w stosunku do zwierząt.

Celem zajęć logopedycznych jest wspieranie rozwoju mowy u dzieci, zapobieganie powstawaniu zaburzeń mowy oraz nasilaniu się już istniejących nieprawidłowości. Podczas zajęć ćwiczymy narządy aparatu artykulacyjnego, prawidłowy tor oddechowy, kształtujemy prawidłowość czynności fizjologicznych w obrębie aparatu mowy (tj. połykanie, żucie, odgryzanie), rozwijamy słuch fonematyczny i umiejętności rozumienia wypowiedzi słownych.

Pragniemy aby Nasze Żłobki były przyjaznym miejscem dla dzieci i ich rodziców więc staramy się aby nasza oferta była ściśle dopasowana do Państwa potrzeb i wymagań. Elastyczne godziny pracy, różne abonamenty a przede wszystkim pełne oddania opiekunki i domowa atmosfera. Szkarbek jest miejscem, w którym dziecko mile spędzi czas na zabawie i nauce wraz z rówieśnikami!

Zapisy Naszych Żłobków trwają do wyczerpania wolnych miejsc. Zapisu dziecka można dokonać poprzez formularz on-line. Mamy jeszcze wolne miejsca!

W Naszych placówkach proponujemy maluszkom smaczne i zdrowe jedzonko przygotowywane przez firmę cateringową specjalizującą się w dostarczaniu posiłków do żłobków i przedszkoli. Kładziemy duży nacisk na racjonalne odżywianie dziecka, oraz kształtowanie u niego prawidłowych nawyków żywieniowych. Kadra Żłobków Szkarbek ukończyła cykl szkoleń z zakresu zdrowego żywienia a potrawy serwowane w naszych Żłobkach zostały pozytywnie zaopiniowane przez edukatora Programu ZDROWO JEMY, ZDROWO ROŚNIEMY!

Zapraszamy do Naszych Oddziałów:

Kozy, ul. Dworcowa 27

Kęty, ul. Jana Kantego 20c

Czechowice- Dziedzice, ul. Hutnicza 9

www.szkarbek.com.pl
info@szkarbek.com.pl

telefon 660970786

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: kontakt@mamNewsa.pl

Brak komentarzy