Zakopane zaprasza na Dzień Powiatu Wadowickiego

Region, Artykuły sponsorowane, Wiadomości, 10.08.2017 17:25, (red)
Gdzie najlepiej promować nasz powiat? Tam, gdzie odpoczywa kilkaset tysięcy turystów z Polski i zagranicy.
Zakopane zaprasza na Dzień Powiatu Wadowickiego

Najbliższa sobota w Zakopanem upłynie pod znakiem „Dnia Powiatu Wadowickiego”. Zespoły oraz wystawcy z naszego regionu po raz pierwszy zaprezentują się na Europejskich Targach Produktów Regionalnych.
Dzień Powiatu Wadowickiego w zimowej stolicy Polski rozpocznie się w sobotę (12.08) o 11:00 i potrwa do późnych godzin wieczornych.


- Na targi zapraszamy również mieszkańców naszego powiatu, którzy akurat w sobotę będą wypoczywać w Zakopanem bądź jego okolicach – zachęcają organizatorzy.


A warto. Na scenie usytuowanej na górnej równi krupowej w Zakopanem zaprezentują się bowiem Lokalne Grupy Działania, a także zespoły i twórcy ludowi prezentujący dorobek artystyczny i kulturalny powiatu wadowickiego. Na stoiskach przygotowanych przez koła gospodyń wiejskich i gminne ośrodki kultury będzie można z kolei skosztować lokalnych produktów.


- Mamy nadzieję, że dzięki temu zachęcimy wszystkich do odwiedzenia rodzinnych stron Papieża-Polaka, a współpraca z powiatem tatrzańskim zaowocuje uczestnictwem powiatu wadowickiego w kolejnych edycjach Europejskich Targów Produktów Regionalnych – zapowiadają organizatorzy imprezy, czyli Tatrzańska Agencja Rozwoju, Promocji i Kultury.


VIII Europejskie Targi Produktów Regionalnych potrwają aż pięć dni. Rozpoczną się w piątek (11.08), a zakończą we wtorek (15.08). Oprócz naszego powiatu zaprezentują się na nich zespoły oraz wystawcy ze słowackiego Popradu (piątek), Podhala (niedziela) czy Powiatu Jędrzejowskiego (poniedziałek). W ostatnim dniu targów, czyli we wtorek (15.08) zaplanowano z kolei festiwal oscypka i serów wszelakich.

 

- Jak co roku w sierpniu na zakopiańskiej Górnej Równi Krupowej swoje produkty zaprezentują producenci m.in żywności regionalnej z kraju oraz z zagranicy. Będzie to doskonała okazja do zapoznania się z dziedzictwem kulinarnym różnych regionów Europy. Sierpień to czas gdy pod Tatrami odpoczywa kilkaset tysięcy turystów z Polski i z całego świata. Dla nich więc Europejskie Targi Produktów Regionalnych będą wyprawą w najciekawsze zakątki autentycznej Polski i Europy – bez tandety i rzeczy, które przez globalizację obecne są w dzisiejszych czasach wszędzie – mówią organizatorzy.

 

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: kontakt@mamNewsa.pl

Brak komentarzy