Wiosenne porządki… czyszczenie osłon okiennych

, Artykuły sponsorowane, Wiadomości, 17.04.2019 14:20, ARTYKUŁ SPONSOROWANY
FILL - biuro handlowe w Andrychowie
Wiosenne porządki… czyszczenie osłon okiennych

Wiosna i zbliżające się Święta Wielkanocne dla wielu z nas stanowią dobrą motywację do zmian i porządków w naszych domach. Często nasi Klienci dopytują się jak mogą czyścić zakupione osłony okienne. Zebraliśmy tutaj kilka rad, które mam nadzieję sprawią, że czas wiosennych porządków nie nastręczy Państwu problemów.

Zacznijmy od tych najbardziej popularnych rolet tekstylnych, materiałowych. Rolety rzymskie są typem osłon które można prać, co zdecydowanie ułatwia sprawę. Tkaninę przyczepioną rzepem do szyny odczepiamy, rozwiązujemy sznurki (te z tyłu tkaniny), wyciągamy z tkaniny pręty i belkę dolną i możemy wrzucać do pralki. Proces prania delikatny, temperatura max 30ºC. Po wysuszeniu tkaninę prasujemy i możemy z powrotem przyczepić do szyny.

Nieco trudniej jest z pozostałymi roletami materiałowymi. Zakaz prania nie skazuje nas jednak na to, żeby pozostały brudne. Tkaniny te należy regularnie odkurzać. Można przecierać je miękką, delikatnie zwilżoną szmatką lub użyć odkurzacza z końcówką szczotkową. W przypadku pojawienia się plam, zabrudzeń możemy użyć zwilżonej szmatki z odrobiną delikatnego detergentu i lekko pocierać starając się usunąć plamę. Tkaniny, które znajdą Państwo w ofercie firmy FILL są wysokiej jakości i impregnowane co zdecydowanie ułatwia zachowanie ich dłużej w czystości, a także proces czyszczenia. W przypadku tych rolet należy pamiętać o bezwzględnym zakazie moczenia tkaniny, a próbę z detergentem warto przeprowadzić w niewidocznym miejscu. Ta sama procedura będzie dotyczyć także żaluzji pionowych tekstylnych tzw wertikali.


Jak zatem czyścic żaluzje poziome? Najszybciej można będzie wyczyścić żaluzje aluminiowe, ponieważ jest możliwość zanurzenia ich w wodzie. Można nalać wody z niewielką ilością delikatnego detergentu do wanny i powoli zanurzyć żaluzję w wodzie. Wykonywać powolne ruchy do góry i na dół trzymając za górną szynę żaluzji tak aby nie spowodować poplątania sznurków. Po myciu pozwolić żaluzji odcieknąć i zawiesić ją na oknie, w celu dokładnego wyschnięcia. Żaluzje drewniane, których nie możemy zamoczyć należy przecierać miękką, zwilżoną szmatką lub użyć środka do czyszczenia drewna. Doskonale sprawdza się tutaj odkurzacz z końcówką szczotkową.

Zdecydowanie bardziej na zanieczyszczenia narażone są osłony zewnętrzne ale też łatwiej je umyć. Moskitiery ramkowe można zdjąć z okna, wstawić do wanny lub pod prysznic i umyć wodą z detergentem. Następnie spłukać i poczekać chwilę aż ociekną. Moskitiery rolowane, drzwiowe czy plisowane, które już nie tak łatwo zdemontować można przecierać miękką szmatką z detergentem, po czym spłukać. Rolety zewnętrzne podobnie jak moskitiery można myć za pomocą detergentu z ciepłą wodą, a potem spłukać np. używając węża ogrodowego. Nie używać ostrych gąbek i szczotek.


Zastosowanie wysokiej jakości tkanin i materiałów do produkcji systemów osłonowych firmy FILL, z pewnością ułatwi Państwu czyszczenie i utrzymanie w czystości zakupionych u nas produktów, co przyczyni się do bezproblemowego użytkowania ich przez lata. Gdyby mieli Państwo pytania dotyczące czyszczenia rolet i innych systemów osłonowych zachęcamy do kontaktu z biurem handlowym firmy.

Czasami zdarza się, że tkaniny są już tak zabrudzone i zniszczone, że nie chcą Państwo podejmować się czyszczenia. Warto wtedy skorzystać z możliwości wymiany samych tkanin, siatki w moskitierze, pancerzy rolet i innych usług serwisowych jakie prowadzi firma FILL. Można w ten sposób szybko i niskim kosztem odświeżyć swoje osłony by na nowo cieszyć się ich wyglądem.

FILL - biuro handlowe w Andrychowie

ul. Lenartowicza 6

poniedziałek – piątek 8:00 – 17:00
sobota 8:00 – 13:00

www.fill.com.pl

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: kontakt@mamNewsa.pl

Brak komentarzy