Ubezpieczenie gadżetów elektronicznych - potrzeba czy zbędny wydatek?

, Artykuły sponsorowane, Wiadomości, 28.02.2019 11:00, ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Ubezpieczenie gadżetów elektronicznych - potrzeba czy zbędny wydatek?

Gadżety elektroniczne są coraz bardziej funkcjonalne - smartfon jest w stanie zastąpić zaawansowany technologicznie komputer a smartwatch smartfon. Wraz ze wzrostem funkcjonalności idzie w górę również cena. Klientów coraz częściej nie trzeba już namawiać by wykupili ubezpieczenie - sami od razu po zakupie sięgają po kompleksową ochronę, dzięki której unikną finansowych konsekwencji zniszczenia czy utraty wskazanego urządzenia.

Kto w dzisiejszych czasach nie ma smartfona? Jak wynika z najnowszego raportu CBOS aż 92% Polaków jest w posiadaniu przynajmniej jednego telefonu komórkowego. Rośnie też liczba posiadaczy smartwatcha czy elektronicznej opaski do monitorowania treningu. Nie są to sprzęty pierwszej potrzeby ale bardzo ciekawe elektroniczne gadżety, które pozwalają odebrać telefon przy pomocy zegarka czy mieć pod kontrolą jakość treningu. Rozwój technologii przyczynił się do zajścia zmian na rynku ubezpieczeniowym - firmy stworzyły polisy dedykowane drobnej elektronice. Co dają takie ubezpieczenia i czy warto z nich korzystać?

Gadżety drobne ale drogie

Zdążyliśmy się już przyzwyczaić do wysokich cen urządzeń elektronicznych. Ceny flagowców topowych marek takich jak Samsung czy Apple sięgają nawet kilku tysięcy złotych. Tablety są niewiele tańsze. Za smartwatcha, opaskę elektroniczną lub kamerkę zapłacimy mniej, pod warunkiem, że wystarczy nam urządzenie niższej klasy. Koszt zakupu tych ostatnich i tak wyniesie kilkaset złotych. W większości przypadków jednak doskonale wiemy za co płacimy, dlatego jesteśmy w stanie przełknąć uszczuplenie stanu konta. Wydając tyle na sprzęt elektroniczny warto od razu zabezpieczyć się przed nieplanowanymi wydatkami z tytułu jego utraty lub zniszczenia. Gadżeciarzowi przyda się więc polisa typu https://www.gadget-cover.com/camera-insurance, więcej szczegółów poniżej.

Co daje nam ubezpieczenie?

Niektórzy zastanawiają się nad celowością wykupywania ubezpieczenia skoro mają gwarancję producenta. Oczywiście sprzęt w wielu przypadkach zostanie naprawiony na koszt producenta, jednak w sytuacji mechanicznego uszkodzenia gadżetu lub usterek powstałych na skutek działania szkodliwych czynników atmosferycznych gwarancja może zostać nieuznana. Wtedy jedynie skrojona na miarę polisa ubezpieczeniowa pozwoli nam szybko naprawić sprzęt bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Pomoc ubezpieczyciela będzie też nieoceniona, jeśli zgubimy urządzenie lub zostanie nam ono skradzione.

Chcesz ubezpieczyć smartwacha? Kup ubezpieczenie od Gadget Cover i ochroń swój sprzęt. Przykładową polisę znajdziesz tutaj: https://www.gadget-cover.com/smart-watch-insurance.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy