Sposoby trójmiejskich architektów na małe przestrzenie nowoczesnych mieszkań

, Artykuły sponsorowane, Wiadomości, 01.05.2019 08:12,
Sposoby trójmiejskich architektów na małe przestrzenie nowoczesnych mieszkań

Urządzanie małego wnętrza może być super sprawdzianem z kreatywności, wyobraźni czy umiejętnego planowania przestrzeni domu. Żeby Twoje małe mieszkanie było przytulnym miejscem, które będzie przypominało nowoczesne wnętrze, a nie archaiczny, czy z przypadku magazyn wszystkiego, warto przyswoić sobie kilka zasad i praw, jakimi kieruje się też nowoczesna aranżacja wnętrza. A kiedy czujesz, że takie wyzwanie Ciebie przerasta, nie załamuj się, tylko skorzystaj z porady specjalistów. Może to być indywidualnie zaproszony do współpracy architekt wnętrz w Trójmieście albo wybrane przez Ciebie biuro projektowe, które zapewni Ci sztab doradców. Zapp aranżacje wnętrz w Trójmieście - sprawią, że proces urządzenia wymarzonego lokum przejdziesz bezboleśnie.

Lustra: niech imitują wrażenie przestrzeni i przestronności

Jeśli chcesz, żeby Twoje lokum o niewielkim metrażu zamieniło się w stylowe mieszkanie i zyskało kilka metrów więcej – wypróbuj kilka trików.

Pierwszym z nich są duże lustra – powieszone na ścianach optycznie powiększą każdą przestrzeń. Dzięki odbiciu obrazu dadzą nie tylko głębię pomieszczenia, ale też wizualnie zwiększą ilość światła w mieszkaniu. Lustra, umieszczone naprzeciwko lub w pobliżu okna i odbijające widok z niego, stworzą kolejne okno, które rozświetli pomieszczenie.

Lustra to świetny sposób na optyczne powiększenie metrażu. Można je zawiesić w salonie, w małej łazience czy w przedpokoju. Trzeba jednak pamiętać o tym, że aby spełniły swoje zadanie, muszą być powieszone w odpowiednim miejscu i na odpowiedniej wysokości – podpowiadają projektanci wnętrz z Trójmiasta.

Lustro dobrze ustawić też w taki sposób, żeby odbijał się w nim jakiś fragment wnętrza, na przykład ładny żyrandol, jakiś ozdobny detal, czy kanapa. Pamiętajmy też o tym, że w małych mieszkaniach lustra powinny być jednak skromne, żeby wtopiły się w tło ściany. Więc nie wybierajmy takich, które mają ozdobne ciężkie ramy – dodaje biuro projektowe Trójmiasto.

W małych łazienkach, aranżujmy duże kafle

Nowoczesne wnętrze o małym metrażu, to nie tylko salon i sypialnia. To jest także przedpokój czy łazienka. Jak urządzić łazienkę, żeby sprawiała wrażenie dużo większej przestrzeni niż jest w rzeczywistości? I tutaj jest kilka sprawdzonych patentów – mówi architekt wnętrz z Gdańska.

Często można spotykać się z opinią, że duże płytki zmniejszają optycznie łazienkę. Jest to oczywiście nieprawda. Bo im więcej jest właśnie elementów na podłodze, czy ścianach w tym pomieszczeniu, tym większe odnosi się wrażenie chaosu. Dlatego duże płytki, najlepiej w jasnych barwach, z regularnymi brzegami (bez fug lub przy zastosowaniu cienkich fug) dają efekt jednolitej płaszczyzny, która zdecydowanie powiększy optycznie tę przestrzeń.

W małych łazienkach sprawdza się też ceramika podwieszana. Dlatego przy planowaniu tego pomieszczenia, warto zwrócić uwagę, żeby jak najmniej mebli i innych przedmiotów stało bezpośrednio na podłodze. Mała łazienka nie lubi również matowych powierzchni. Dlatego przy wyborze kafli, szukaj raczej tych z połyskiem – dzięki temu pomieszczenie stanie się bardziej przestrzenne, jaśniejsze i wizualnie większe – sugeruje architekt Sopot.

Nie przesłaniajmy światła dziennego w mieszkaniu, to najcenniejsze światło dla nas, źródło działania

No właśnie. Najcenniejszym elementem każdego pomieszczenia jest światło naturalne. Dostęp do niego jak najdłużej w ciągu doby, wpływa bardzo pozytywnie na nasze zdrowie i samopoczucie – działa pobudzająco, odprężająco, a przy tym zwalcza bakterie. W przyrodzie naturalne światło daje życie. Dlatego każde biuroprojektowe w Gdańsku bardzo zwraca na to uwagę.

Światło naturalne, zwłaszcza w niedużych wnętrzach przynosi naprawdę wiele pożytku – chociażby rozjaśnia i optycznie powiększa przestrzeń. Dzięki temu nawet małe mieszkanie będzie wprowadzać nas w dobry i optymistyczny nastrój, zamiast w uczucie przygnębienia i wrażenia ciasnej komórki.

Dodatkowo, dobrze zaprojektowane nowoczesne mieszkanie z dużą ilością dostępu do naturalnego światła, zmniejsza zużycie sztucznego oświetlenia, ograniczając w ten sposób nasze wydatki na energię elektryczną.

Idealnie, jeśli nowoczesne mieszkanie posiada duże okna – współczesne budownictwo dba już najczęściej o ten aspekt. Jeśli jednak Twoje małe mieszkanie ich nie posiada albo jest ich za mało, zwróć szczególną uwagę na to, aby nie zawieszać na oknach ciężkich, ciemnych zasłon, kotar czy rolet. Postaw zdecydowanie na delikatne, lekkie i zwiewne firanki. Staraj się też o jak najwięcej przeszkleń w pomieszczeniu – doradza biuro projektowe w Gdyni.

Wszelkie elementy szklane w konstrukcjach mebli, optycznie powiększą małe mieszkanie i rozjaśnią je. Zamontuj lustra w drzwiach szafy wnękowej lub postaw szklaną kabinę czy zawieś przezroczystą zasłonę w łazience. Pamiętaj! Małe mieszkanie może być duże! Urządzenie małego mieszkania stanie się czystą przyjemnością, jeśli zastosujesz się do tych kilku rad lub jeśli w aranżacji pomoże Ci na przykład architekt wnętrz - Zapp aranżacje


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy